فهرست بستن

تزریق بوتاکس مصپورت یا مسپورت در شیراز – 09177514188

بهترین دکتر تزریق بوتاکس در شیراز

قیمت مناسب و کیفیت بالای تزریق بوتاکس مصپورت یا مسپورت در شیراز توسط دکتر راحله نظری بهترین دکتر تزریق بوتاکس در شیراز سبب شده تا اغلب متقاضیان تزریق بوتاکس به کلینیک زیبایی دکتر راحله نظری مراجعه کنند.

بوتاکس مصپورت یا مسپورت
بوتاکس مصپورت یا مسپورت

کلینیک زیبایی دکتر راحله نظری – 09172575530 –  09177514188  -36493756 بلوار مطهری ( زرگری ) چهار راه مطهری – نبش ستارخان مجتمع صدگل -طبقه 5 – تزریق بوتاکس مصپورت یا مسپورت در شیراز

تزریق بوتاکس مصپورت یا مسپورت در شیراز

  بوتاکس مصپورت یا مسپورت – بوتاکس چیست ؟ امروزه در کشورهای اروپایی از ترکیبات تزریقی متعددی جهت رفع چروک یا افزایش حجم اعضای بدن استفاده میشود که متاسفانه در جامعه ما اطلاعات محدودی در این باره وجود دارد. به اختصار باید گفت که این نوع ترکیبات به دو دسته کلی تقسیم می شوند:

بوتاکس مصپورت یا مسپورت
بوتاکس مصپورت یا مسپورت

ترکیبات فلج کننده؛مانند بوتاکس مصپورت یا مسپورت که با فلج کردن عضلات پیشانی یا دور چشم،اسپاسم آن ناحیه را رفع می کنند و مانع از انقباض عضلات می شوند،  بنابراین باعث رفع چروک و گاه بالابردن ابروها می شوند و طول اثرشان بین 3 تا 6 ماه می باشد.بوتاکس نام اختصاری سم بوتولیسم است.

تزریق مقدار کمی از بوتاکس  مصپورت یا مسپورت بطور مستقیم در ماهیچه فعالیت آن را کم کرده و خطوطی راکه نتیجه پرکاری آن روی صورت به وجود می آید از بین می برد در نتیجه صورت جوان تر و شاداب تر به نظر میرسد. يک روش سريع و نسبتا غير تهاجمی است.

برای درمان چروک های پیشانی و کنار چشم ها (در مناطقی که حرکت عضلانی ضروری نیست) میتوان از بوتاکس استفاده کرد تا از پیشرفت و ایجاد چروک ها جلوگیری شود. هم اکنون بوتاکس در آمریکا روشی است که بیشترین استفاده را از نظر زیبا سازی صورت داردوهنرپیشه های هالیوودی بیشترین مصرف کنندگان این ماده هستند.

تزریق بوتاکس مصپورت یا مسپورت در شیراز
تزریق بوتاکس مصپورت یا مسپورت در شیراز

بالا رفتن سن باعث تخریب اجزای شکل دهنده به پوست می‌شود. پروتئین‌های کلاژن و الاستین ازجمله‌ی این اجزا هستند که بر زیبایی و جوانی پوست تاثیر بسیار دارند.

سیگار کشیدن، ورزش نکردن ،آلودگی هوا، قرار گرفتن در معرض اشعه‌های مضر نور خورشید و تغذیه نامناسب در کنار بالا رفتن سن ،باعث تخریب و تحلیل رفتن پوست می‌شوند. به مرور زمان لایه‌ی سطحی پوست نازک و بافت پیوندی آن ضعیف می‌شود.

برای این که علایم پیری پوست را بهتر متوجه شوید، باید لایه‌های پوست و بافت‌های مجاور آن را بشناسید.

 تزریق ژل و بوتاکس شیراز
تزریق ژل و بوتاکس شیراز

 دکتر راحله نظری شیراز – بوتاکس مصپورت یا مسپورت

خود پوست از سه لایه تشکیل شده که شامل رو پوست (اپی درم) ، درم و زیر پوست (هیپودرم) است.روپوست بخشی است که با چشم می‌بینیم. لایه‌ی میانی شامل سلول‌های تولید کننده‌ی روپوست وبرخی از گیرنده‌های حسی است.

 • زیر پوست یا هیپودرم هم از بافت پیوندی یا همبند و بافت چربی تشکیل شده است. هیپودرم،پوست را به لایه‌ی عضلانی زرین متصل می‌کند. عضلات هم روی استخوان‌ها قرارگرفته‌اند.
تزریق بوتاکس مصپورت یا مسپورت در شیراز
تزریق بوتاکس مصپورت یا مسپورت در شیراز

افزایش سن روی تمامی لایه‌های پوست و بافت‌ها مجاور تاثیر می‌گذارد. در واقع پیر پوستی با ۴ علامت اصلی شناخته می‌شود که در  روش‌های   جوانسازی پوست به دنبال راهی برای درمان آن‌ها هستیم.

برویم نگاهی به علایم پیری پوست بیندازیم:

۱) چین و چروک

خطوط پوستی از اولین نشانه‌های افزایش سن است. این‌ها از سن ۲۵ سالگی به تدریج روی پوست ظاهر می‌شوند و به مرور زمان عمیق‌تر شده و تبدیل به چین و چروک می‌گردند.

خطوط پوستی ناشی ازحرکت عضلات صورت هستند. در سنین جوانی تنها زمانیکه می‌خندید، اخم می‌کنید یا مشغول صحبت هستید، این خطوط نمایان می‌شوند؛ اما وقتی خطوط پوستی تبدیل به چین و چروک شوند، بدون حرکت عضلات صورت هم روی پوست دیده می‌شوند. اصطلاحاً می‌گویند خطوط متحرک به چین و چروک ‌های ثابت تبدیل می‌شوند.

برطرف کردن چین و چروک پوستی

شایع‌ترین محل‌های چین و چروک :

 • خط افقی پیشانی
 • خط اخم (بین ابروها به صورت عمودی)
 • خطوط شعاعی دور چشم و خطوط پنجه کلاغی
 • خط خنده (کناره‌های بینی تا بالای لب)
 •  خطوط شعاعی دور لب

روش‌های جوانسازی پوست در اثر چین و چروک :

 • تزریق بوتاکس
 • لیزر درمانی
 • تزریق فیلر یا ژل
 • هایفوتراپی
 • لیزر اندو لیفت

آیا بوتاکس خطرناک است؟

پرطرفدارترین روش جوانسازی پوست صورت در سراسر دنیا (از جمله آمریکا و اروپا) و ایران است، اگر روشی خطرناک یا همراه با عوارض زیادی باشد، بتدریج از طرف پزشکان و بیماران استفاده از آن محدود می‌شود. درحالیکه بوتاکس، از ابتدای دریافت مجوز FDA – سازمان غذا و داروی آمریکا – نه فقط در طب زیبایی بلکه در سایر شاخه های پزشکی برای درمان نیز مورد تایید می‌باشد .

تزریق بوتاکس مصپورت یا مسپورت در شیراز

تنوع اسامی‌ و مارک ها

تفاوت بعدی، تنوع اسامی‌ بوتاکس هاى تقلبی است که با نام های کنیتوکس، درماتوکس، ریفاینکس، لینوریز، زیتوکس و… معرفی می‌شوند.

بوتاکسهای غیرقانونی در شیشه هاى بدون برچسب وارد کشور می‌شوند، یعنى نام و مشخصات دارو، مقدار و دوز دارو، کمپانى و کشور تولیدکننده روى ظرف محتوى دارو درج نمى‌شود، واردکننده های غیرقانونی، برچسب دلخواه خود را با اسامى برندهاى معروف کشورهاى معتبر و عمدتاً به اسم canitox ساخت کانادا، روى ویال مى‌چسبانند و متاسفانه بعضى از همکاران نیز، این بوتاکس ها را کانادایى معرفى مى‌کنند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر، هیچ بوتاکس کانادایى و آمریکایى و … در کشور وجود ندارد و تنها بوتاکس‌هاى وارداتی مجاز:

 1. دیسپورت dysport ساخت انگلستان
 2. نورونوکس neuronox ساخت کره
 3. زئومین xeomine ساخت آلمان می‌باشند.

بوتاکس مصپورت یا مسپورت

آیا تزریق مکرر بوتاکس باعث شل شدن پوست می‌شود؟

خیر، تزریق بوتاکس باعث شل شدن پوست نخواهد شد. بلکه تاثیری مثبت در برطرف کردن چین و چروک و تقویت استحکام پوست دارد.  (اگر به میزان مناسب و توسط پزشک مجرب، با رعایت نکات ایمنی تزریق انجام شود در این زمینه جای نگرانی نخواهد بود)

آیا بوتاکس سبب فریز و مجسمه وار شدن صورت می‌شود؟

خیر، بوتاکس چهره ی شما را مانند یک مجسمه بدون احساس نمی‌کند اما استفاده بیش ار حد ازاین ماده و انجام آن توسط  پزشکان بی تجربه ممکن است مشکلاتی این چنینی ایجاد کند. در نتیجه،اگر تزریق توسط پزشک ماهر و باتجربه انجام شود، تنها به قسمت تزریق شده اثر می‌گذارد و با بقیه ی ماهیچه های صورت درگیر نمی‌شود.

آیا تزریق بوتاکس مصپورت یا مسپورت دردناک است؟

تزریق هر دارویی می‌تواند دردناک باشد، اما سوزنی که برای تزریق بوتاکس استفاده می‌شود بسیار کوچک بوده و درد حاصله بسیار اندک است. درصورت نیاز و صلاحدید پزشک بیحسی موضعی ممکن است انجام شود.

بوتاکس مصپورت یا مسپورت – ماندگاری آن چقدر است ؟

طول اثر آن برای درمان چین و چروک بین ۴ تا ۸ ماه (به طور میانگین ۶ ماه) می‌باشد. میزان اثر به عواملی مانند ضخامت و نوع پوست و شدت چین و چروک و البته سن بستگی دارد. هر چه فرد زودتراقدام کند امکان ایجاد چروک های عمیق تر را از عضلات می‌گیرد.ماندگاری بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد بین 7 تا ۱۰ ماه می‌باشد.

سن مناسب برای تزریق بوتاکس، چه زمانی می‌باشد؟

به منظور مصارف پزشکی، درمانی از ۱۲ سالگی (دوبینی و…) و به منظور جوانسازی پوست ازهجده سالگی، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

بوتولینوم (بوتاکس) چگونه در بدن عمل می‌کند؟

تمام نمونه های نخستین بوتاکس در انتقالات پیام های اعصاب مداخله می‌کنند. این مواد جریان استیل کولین را مسدود می‌کنند. استیل کولین یک نوروترنسمیتر (انتقال دهنده عصبی ) اصلی درمحل تقاطع رد و بدل انتقالات اعصاب در عضله است.

بوتولینوم در چهار مکان متفاوت در بدن عمل می‌کنند. تقاطع انتقالات اعصاب در محل عضلات، پایانه های عصبی پاراسمپاتیک، پایانه های اعصاب سمپاتیک و ..که استیل کولین را آزاد می‌کنند.

عوارض بوتاکس کدامند:

بطور کلی عوارض بوتاکس معمولا خیلی کم هستند. واکنش های عمومی‌ به بوتاکس زودگذر و در همان لحظات اولیه رخ می‌دهند. برای مثال، کمی‌درد، تورم،کبودی، کمی‌سردرد، قرمزی، احساس خفیف تهوع، بی حسی مقطعی، کسالت باشند که نگران کننده نیستند و طی 24 ساعت رفع می‌گردد.

بوتاکس چگونه به بدن شما تزریق می‌شود؟

سوزن های بوتاکس میان تهی هستند. داخل سوزن از لایه تفلون پوشانده شده است. برای نقاط ظریف بدن، مانند چشم ها (رفع دو بینی)، از الکترومیوگرافی (EMG) نیز کمک گرفته می‌شود.الکترومیوگرافی یک دستگاه اندازه گیری فعالیت الکتریکی ماهیچه یا عضله است.سوزن بوتاکس به ثبت کننده EMG متصل است. هر نقطه در عضله که بیشترین میزان برق را داشته باشد، تزریق بوتاکس در همان نقطه انجام می‌شود.

کلینیک تزریق بوتاکس مصپورت یا مسپورت در شیراز

تزریق بوتاکس برای چه افرادی منع گردیده است!

 • افرادی با بیماری های عصبی جدی و آسیب های عصب ها – گیلن باره
 • بیماری عصبی-عضلانی (myasthenia gravis) (ضعف عضلات اسکلتی و ایجاد مشکل تنفسی-حرکتی)
 • سندرم ایتان-لمبرت (Eaton-Lambert): بیماری حمله سیستم ایمنی بدن به بافت های خود بدن در محل اتصال  عضله-عصب ها. در نتیجه، سلول های عصبی نمی‌توانند به سلول های عضلات به درستی پیام برسانند.
 • افرادی که دچار اختلالات و تغییراتِ روانشناختی هستند.
 • افراد دارای سابقه آلرژی شدید به مواد بوتاکس
 • کسانی که سابقه حساسیت به تخم مرغ دارند
 • خانم های باردار و خانم های شیرده
 • عفونت قبلی یا فعلی در محل بوتاکس
 • کودکان و نوجوانان که در مراحل رشد هستند و بوتاکس سبب اختلال در کارکرد سلول های اعصاب رشد (سلول آکسون) آن ها می‌شود.

تداخلات دارویی با Botox

برخی داروها انتقالات بین عضله-عصب را کاهش می‌دهند. بنابراین، مصرف این داروها نباید با تزریق بوتاکس همزمان باشد. این داروها عبارتند از:

آمینوگلیکوسیدها (اثر سم بوتاکس را زیاد می‌کنند)،پنیسیل آمین، کوینین،، کلوروکویین، هیدروکسی کلروکویین، مسدود کننده های کانال کلسیم، وعامل های رقیق کننده خون مانند وارفارین یا آسپرین.مصرف وارفارین یا آسپرین همزمان با بوتاکس سبب کبودی موضع تزریق می‌شود.

تزریق بوتاکس مصپورت یا مسپورت در شیراز
دکتر راحله نظری – بوتاکس مصپورت یا مسپورت

تزریق بوتاکس مصپورت یا مسپورت در شیراز

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس

همانطور که در مقالات گذشته به آن اشاره شد، تنها تزریق بوتاکس و محصولات مشابه آن کافی نیست، این درمان ها باید با برنامه ریزی و مشورت پزشک انجام شود تا بهترین نتایج را در پایان برای شما داشته باشند.

رعایت این نکات پس از تزریق بوتولینیوم ضروری است:

1. چند ساعت پس از تزریق بوتاکس از مالیدن و ماساژ دادن ناحیه ی تزریق خود داری کنید. وهمچنین از انجام ورزش های سنگین خود داری نمایید چرا که سبب انتقال و حرکت بوتاکس به سمت ماهیچه های اطراف محل تزریق می‌شوند، در نتیجه ممکن است شاهد افتادگی پلک باشید.

2. بیشتر از دو هفته برای اثر بخشی بوتاکس بر مناطق تزریق شده زمان نیاز است. صبور باشید!

3. اکثر بیماران دریافتند که، پس از گذشت این دوره ی اثر بخشی، آن ها با تلاش زیادی قادر به حرکت دادن نواحی تزریق بوتاکس هستند، و بر خلاف شایعات، چهره ای مجسمه ای مانند وخالی از احساس ندارند.

4. بلافاصله پس از مشاهده ی هر گونه افتادگی پلک یا ابرو و مشکلات مانند کبودی یا عفونت با پزشک خود  تماس بگیرید.

5. لیزر یا IPL هم نکنید. استراحت برای این است که مواد بوتاکس جابجا نشوند. هر چه بیشتر فعالیت کنید، جریان خون گردش بیشتری داشته و مواد بوتاکس پخش می‌شوند. عدم تمرکز بوتاکس از اثرمی‌کاهد.

تزریق بوتاکس مصپورت یا مسپورت در شیراز

دوره نقاهت بوتاکس

خبر خوب این است که این درمان هیچ دوره ی نقاهتی ندارد و درمان در طول ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بیشترطول نمی‌کشد. شما بعد از تزریق بوتاکس به راحتی به زندگی روزمره خود باز می‌گردید و هیچ نگرانی نخواهید داشت.

نتیجه گیری

BoToX هنوز محبوبیت خود را در حیطه های پزشکی-درمانی-زیبایی حفظ کرده است.

دانشمندان مشغول تحقیق درباره تولید بوتاکس های بهینه هستند. در آینده، انواع بهتری از آن روانه بازار خواهند شد.

کلینیک زیبایی دکتر راحله نظری – 09172575530 –  09177514188  -36493756  بلوار مطهری ( زرگری ) چهار راه مطهری – نبش ستارخان مجتمع صدگل -طبقه 5 -واحد36 – بوتاکس  – ژل  –  مزوتراپی – پوست – مو – شیراز – جوانسازی – لیفت – خط  – اخم – خنده – دیسپرت  – مصپورت – کلینیک – فیلر – لیفتینگ – صورت – چین و چروک  – کربوکسی تراپی –  میکرونیدلینگ  – تزریق ژل در شیراز