فهرست بستن

بوتاکس گردن در شیراز – دکتر راحله نظری 09177514188

کلینیک زیبایی دکتر راحله نظری – 09172575530  – بوتاکس گردن در شیراز – 09177514188 – 36494699  – بلوار مطهری ( زرگری ) چهارراه مطهری – نبش ستارخان – مجتمع صدگل – طبقه 5 -واحد 36 – بهترین دکتر تزریق بوتاکس گردن در شیراز

بوتاکس گردن در شیراز – دکتر راحله نظری

تزریق بوتاکس گردن در شیراز
                        تزریق بوتاکس در شیراز

بوتاکس گردن در شیراز

در حقیقت بوتاکس یک داروی تزریقی است که از سم بوتولینوم نوع A ساخته شده است. این سم توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم تولید می شود. اگرچه این همان سمی است که باعث بوتولیسم (یک شکل تهدید کننده زندگی از مسمومیت غذایی می شود)، اثرات آن بر اساس میزان و نوع قرار گرفتن در معرض آن متفاوت است. به عنوان مثال،  بوتاکس  فقط در دوزهای کوچک و هدفمند تزریق می شود.

هنگامی که بوتاکس تزریق می شود، سیگنال های اعصاب شما به عضلات را مسدود می کند. این امر از انقباض عضلات مورد نظر جلو گیری می کند، که می تواند برخی از شرایط عضلانی را کاهش دهد و ظاهر خطوط و چین و چروک های ظریف مانند خط اخم و چین و چروک های پیشانی را بهبود بخشد. چین و چروک پیشانی و خط اخم با تزریق بوتاکس در شیراز درمان میشود.

به خواندن ادامه دهید تا در مورد ایمنی بوتاکس، کاربردهای رایج تزریق  بوتاکس در شیراز  ، عوارض جانبی و موارد دیگر بیشتر بدانید. در شیراز تزریق بوتاکس بسیار رایج است . بوتاکس از طریق تزریق وارد بدن می شود و در محل مورد نظرباعث فلج کردن عضلات انقباضی می شود شل شدن  عضلات انقباضی سبب کاهش چین و چروک صورت و خط اخم و خطوط پیشانی میشود.

بوتاکس گردن در شیراز

  در واقع بوتاکس سم آماده شده باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم می باشد. پس از ترریق بوتاکس در محل پیشانی این ماده جذب  عضلات مورد نظر می شود و به مرور زمان از آزاد شدن ماده ای که باعث انقباض عضلات می شود، جلوگیری می کند. به این صورت دیگر  چین و چروک ها شما را آزار نمی دهند و تا مدت  زمان خاصی می توانید از داشتن صورتی صاف و زیبا لذت ببرید.

تزریق بوتاکس گردن در شیراز
 بوتاکس گردن در شیراز

تزریق بوتاکس برای میگرن

بطور کلی تزریق بوتاکس در بسیارى موارد باعث بهتر شدن میگرن می‌شود، دوز داروى باید با دقت بسیار زیادى تهیه و تزریق شود.

چنانچه داروى بوتاکس آماده شده بماند بین ۸-٢٤ساعت قابلیت تزریق دارد، در موارد بیشتر از ٢٤ساعت نباید دارو مصرف شود.

آیا بوتاکس بی خطر است؟

داروی بوتاکس یک ترکیب ایجاد شده توسط باکتری است که یک سم از نوع مسمومیت حاد غذایی است (عامل مسمومیت در افراد که باعث ایجاد نوعی فلج در ناحیه پلک و ماهیچه ها می شود که افتادگی ایجاد می کند).  گرچه این مفهوم ترسناک به نظر می رسد، زمانی که در دوزهای بسیار کنترل شده استفاده شود، روشی ایمن و مطمئن است.

این دارو به یک منطقه خاص تزریق می شود و در داخل آن، خود را به گیرنده های موجود در عضله شما متصل می کند، که بر عصب تاثیر می گذارد. بنابراین زمانی که عصب شما یک ماده شیمیایی آزاد می کند تا منجر شود آن عضلات خاص، یا شروع به سوخت و ساز کنند و آزاد شوند (شروع به فعالیت کنند)، نمی تواند. عملکرد کاهش می یابد، و زمانی که پیوند های عضله کاهش می یابد، یا به طور کامل از بین می روند  چین و چروک ها دوباره بوجود  می آیند. اما این دائمی نیست، بدن شما در طول زمان دوباره این گیرنده ها را احیاء می کند. به همین دلیل باید هر 6 ماه یکبار تزریق بوتاکس را انجام داد.

اگر چه سم بوتولینوم تهدید کننده زندگی است، اما دوزهای کوچک – مانند مواردی که در تزریق بوتاکس استفاده می شود – ایمن در نظر گرفته می شود. در واقع، تنها 36 مورد مورد اعتماد از عوارض جانبی مرتبط با استفاده از بوتاکس به سازمان غذا و دارو (FDA) بین سال‌ های 1989 تا  2003 گزارش شده است.

با در نظر گرفتن این موضوع، برخی از محققان حدس می زنند که کاربردهای زیبایی بوتاکس خطر کمتری نسبت به تزریق بوتاکس درمانی داشته باشد، زیرا دوزهای آن معمولاً بسیار کمتر اوست.

اثرات درمانی بوتاکس

یک مطالعه معتبر در سال 2005 نشان داد که احتمال بروز عوارض جانبی با استفاده درمانی بیشتر است. این ممکن است به بیماری زمینه ای مربوط باشد، یا ممکن است به دلیل نیاز به دوزهای بالاتر برای درمان این بیماری باشد. یک بررسی تحقیقاتی در سال 2021 به این نتیجه رسید که برخی از افرادی که تزریق بوتاکس دریافت کرده اند، موارد زیر را تجربه کرده اند:

1. قرمزی سطحی پوست ورم

2. افتادگی پلک یا ابرو

3. درد در ناحیه تزریق شده

4. سایر تغییر رنگ های پوست

5. اکثر این عوارض جانبی خفیف و موقتی بودند. بوتاکس به طور کلی ایمن در نظر گرفته می شود.

6. شما همیشه باید برای تزریق بوتاکس به یک پزشک با تجربه دارای مجوز مراجعه کنید.

7. اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید برای دریافت بوتاکس صبر کنید.

بوتاکس گردن در شیراز

براى جوانسازى خط اخم ، خط پیشانى و خطوط دور چشم از بوتاکس استفاده می‌شود.

همچنین از بوتاکس براى از بین بردن چروک گردن و عرق زیر بغل ، کف دست و پا هم استفاده می‌شود البته هرگز نباید در یک جلسه بوتاکس صورت و زیر بغل همزمان انجام شود.

بوتاکس زیر بغل و صورت 6-8 ماه ماندگارى دارد، البته در  بعضى افراد با وجود انجام بوتاکس هیچ اثرى مشاهده نمی‌شود. در این افراد بهتر است از ترکیب دیگر بوتاکس استفاده شود.

 بوتاکس گردن در شیراز

کارایی این دارو برای افرادی که دارای چین و چروک سطحی هستند، بیشتر است و اثربخشی بسیار زیادی دارد.

اثر تزریق بوتاکس

1. بوتاکس در بسیارى موارد باعث بهتر شدن میگرن می‌شود، دوز داروى بوتاکس باید با دقت بسیار زیادى تهیه و تزریق شود.

2. چنانچه داروى بوتاکس آماده  شده بماند بین ۸-٢٤ساعت قابلیت تزریق دارد، در موارد بیشتر از ٢٤ساعت نباید دارو مصرف شود.

3. نتیجه بالا بردن ابرو با بوتاکس حدود 5 میلى متر است و به اندازه لیفت جراحى نیست.

4. براى بى حرکت‌ کردن لبه زخم جراحى استفاده می‌شود (این مورد کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد).

5. اثر بوتاکس بین یک تا ٣ هفته بعد از تزریق اثر بوتاکس مشاهده می‌شود.

بوتاکس زیر بغل

در سال ۲۰۰۹ دومین فرآورده‌ی بوتولونیوم مورد تایید FDA قرار گرفت. برند دیسپورت که ساخت کشور انگلستان است، هم‌اکنون در بیش از ۶۵ کشور دنیا استفاده می‌شود. میزان اثربخشی و همچنین عوارض این دارو همانند بوتاکس ساخت شرکت آلرگان است. دیسپورت یکی از پر مصرف‌ترین برند های بوتاکس در ایران به شمار می‌رود. البته در حال حاضر  بوتاکس  مسپورت  یا مصپورت و  دیستون که ساخت ایران هستند از کیفیت خوبی برخوردار بوده و بیشترین مصرف را دارند.

برند نورونوکس محصول کشور کره ، دومین برند فراگیر بوتاکس در ایران است. این فرآورده قیمت پایین‌تری نسبت به دیسپورت و اثربخشی مشابهی دارد. نورونوکس موردتایید سازمان FDA نبوده ولی استفاده از آن در ایران مجاز است.

سومین برند مجاز بوتاکس در ایران، برند مسپورت است.  مسپورت یا مصپورت  (Masport) برندی ایرانی است که نسبت به سایر بوتاکس‌ ها قیمت پایین‌تری دارد. بوتاکس مسپورت ازلحاظ  کیفیت با نمونه های مشابه خارجی قابل رقابت میباشد. همچنین به تازگی برند دیستون ساخت شرکت ایمن واکسن نیز وارد بازار شده که  از کیفیت خوبی برخوردار است .

بهترین دکتر بوتاکس گردن در شیراز

کاربرد های بوتاکس

بوتاکس بیشتر به عنوان فرآورده‌ای تزریقی برای درمان چین و چروک‌ ها و خطوط صورت شناخته می‌شود. به طور کلی کاربرد های بوتاکس را می‌توان به دو دسته‌ی زیبایی و درمانی تقسیم کرد.

کاربرد های زیبایی – بوتاکس گردن در شیراز

1. درمان چین و چروک ‌های گوشه چشم‌ ها  که به چین ‌های پنجه کلاغی معروف است.

2. محو کردن خط اخم  ( بین دو ابرو ).

3. رفع خطوط  افقی پیشانی ؛

4. از  بین بردن  چروک ‌های گردن ؛

5. بالا بردن گوشه‌ های لب؛

6. درمان خطوط عرضی پیشانی

7. خط  اخم  بالای بینی

8. چین و چروک های اطراف چشم

9. بالا بردن نوک بینی

10. چین و چروک روی بینی

11. همچنین بوتاکس باعث بالا رفتن خفیف گوشه خارجی ابروها می شود .(Chemical brow lift)

12. درمان چین و چروک عرضی و عمودی ناحیه گردن ، چین و چروک لب فوقانی و گوشه های دهان و… اشاره کرد.

کاربردهای درمانی تزریق بوتاکس

1. بلفارواسپاسم (پلک زدن بیش از حد)

2. تعریق بیش از حد در زیر بغل و کف دست (هایپرهیدروزیس)

3. آشالازی ( اختلال در شل شدن اسفنکتر تحتانی مری)

4. میگرن و سایر اختلالات سردرد

5. تزریق اینترا در مال موضعی بوتاکس در نور و پاتی های دردناک فوکال مزمن موثر می باشد .

6. شقاق مقعد

7. در 15 اکتبر 2010، انجمن دارو غذا آمریکا(FDA) استفاده ازبوتاکس را در درمان میگرن مزمن موردتایید قرار داد، هر چند بوتاکس برای درمان  میگرنهای دوره ای (اپیزودیک) موثر نمی باشد.

تزریق بوتاکس گردن در شیراز
تزریق بوتاکس گردن در شیراز

موارد منع مصرف بوتاکس:

1. حاملگی

2. وجود عفونت در محل تزریق

3. بیماری میاستنی گراو

4. اختلالات نوروموسکولر

5. سندرم Eaton Lambert

6. افرادی که آنتی بیوتیک هایی مانند جنتامایسین ، استرپتومایسین و کانامایسین مصرف می کنند.

7. بیمارانی داروی دی- پنی سیلامین که در آرتریت روماتوئید کاربر دارد مصرف می کنند.

8. اشخاصی که تحت درمان با سیکلوسپورین هستند.

9. افرادی که داروی ضد مالاریای کلروکلین مصرف می کنند

10. مادران شیرده

اگر سابقه حساسیت قبلی به بوتاکس دارید، به پزشک خود اطلاع دهید.

تزریق بوتاکس شیراز  – بهترین دکتر تزریق بوتاکس

نکات مهم قبل از تزریق بوتاکس

توصیه می شود مصرف دارو هایی نظیر آسپرین و سایر داروهای ضد التهابی از 2 هفته قبل از تزریق به منظور کاهش کبودی قطع  شود.

بهتر است حداقل به مدت  یک هفته قبل از تزریق بوتاکس ازمصرف الکل خودداری شود. اگر از ویتامین ها و داروهای گیاهی استفاده می کنید، به پزشک اطلاع دهید .

مکان های مورد تزریق بوتاکس – بوتاکس گردن در شیراز

1.  بوتاکس لب

2. تزریق بوتاکس صورت

3.  بوتاکس پیشانی

4. تزریق بوتاکس زیر چشم

5.  بوتاکس ابرو

6. تزریق  بوتاکس زیر بغل

7. بوتاکس گوشه چشم

8. تزریق بوتاکس کف دست

9. بوتاکس گردن

روش های تزریق بوتاکس – بوتاکس گردن در شیراز

زمان لازم برای تزریق بوتاکس چند دقیقه (حداکثر 10 تا 15دقیقه) می باشد و بطور معمول نیازی به بی حسی نمی باشد ولی ممکن است 20 تا 30 دقیقه قبل از تزریق از پماد بی حسی کننده موضعی استفاده شود. پزشکی که بوتاکس را تزریق می کند باید بسیار ماهر بوده و آناتومی سر و گردن را به خوبی بداند تا بتواند با تزریق بوتاکس به عضلات هدف نتایج عالی را برای بیمار به ارمغان بیاورد .

تزریق بوتاکس با استفاده از سوزنهای بسیار ظریف (مانند سرنگ انسولین)  به عضلات خاص انجام می شود و با درد بسیار کمی توام می باشد. تعداد تزریق بسته به میزان چین و چروک دارد و فردی به فردی دیگر متفاوت است. بطور معمول در نواحی پیشانی 10 تا16 خط اخم 4 تا 6 و دور چشم 3 تزریق انجام می شود .

اثر بوتاکس چه مدت بعد از تزریق ظاهر می شود؟

 برای ظاهر شدن اثر بوتاکس 3 تا 7 روز زمان لازم است ولی برای مشاهده نتایج نهایی مدت 2 هفته لازم است .

ماندگاری بوتاکس

مدت اثر بوتاکس بطور معمول 3 تا 4 ماه است (ولی بندرت تا 6الی 8 ماه نیز مشاهده شده است) و خطوط به تدریج به حالت قبل از درمان بر می گردند بعد از چند بار تزریق اثر بوتاکس بیشتر باقیمانده و فواصل بین دو تزریق طولانی تر می شود. در بعضی از افراد اثر  نسبی طولانی مدت یا پاسخ حافظه ای مشاهده می شود بطوریکه چین و چروک ها هرگز به طور کامل به حالت قبل از شروع تزریق بر نمیگردند .

هیپر هیدروزیس بدون دلیل مشخص، یک علت شایع تعریق بیشاز حد در ناحیه کف دست ، زیر بغل ، صورت و کف پا است. این حالت ممکن است برای فرد،  آن قدر ناراحت کننده و شاید خجالت آور باشد که نیاز به درمان طبی داشته باشد .

تزریق بوتاکس زیر بغل

درمان های مرسوم شامل استفاده موضعی از املاح کلریدآلومینیوم و داروهای آنتی کلی نرژیک خوراکی است. برای درمان عرق زیر بغل درمان جراحی شامل قطع عصب مربوط به غدد عرق (سمپاتکتومی به روش آندوسکوپیک از طریق قفسه سینه) یا برداشتن موضعی غدد عرق در ناحیه زیر  بغل است .

موفقیت عمل جراحی ، فقط حدود 66  درصد است (زیرا مواردتعریق بیش از حد به صورت جبرانی ، بعد از عمل جراحی مشاهده شده است). علاوه بر  آن، جراحی ممکن است عوارضی را به همراه  داشته  باشد . تزریق بوتاکس ، آزاد شدن استیل کولین در غدد عرق را مهارمی کند و این مسئله باعث تحولی در کنترل هیپر هیدروزیس شده است.  در زیر بغل  به صورت شبکه ای تزریق بوتاکس به فواصل یک تا 2 سانتی متر انجام می شود .

پاسخ درمانی به دور تزریق شده بستگی دارد . میزان دوز تزریقی در هر یک از نواحی زیر بغل ،کف دست یا کف پا 50 تا 100 واحد در هر طرف است. کاهش تعریق ، بعد از یک تا 2 هفته مشاهده میشود و اثر آن 3 تا 9 ماه باقی می ماند. تزریق در ناحیه زیر بغل به صورت زیر جلدی انجام می شود .

تزریق بوتاکس کف دست

 در ناحیه کف دست تزریق بوتاکس جهت جلوگیری از ضعف عصبی عضلانی به صورت اینترادرمال انجام میشود که این تزریق دردناک است و نیاز به بلوک عصبی دارد . سال 2004 تزریق بوتاکس  به عنوان یک روش درمانی غیر تهاجمی در درمان علائم تعریق شدید  ناحیه زیر بغل (که به درمانهای  موضعی  پوست  جواب نداده است) در افراد بالای 18 سال توسط انجمن غذا و دارو آمریکا (FDA) مورد تائید قرار گرفت.

 بوتاکس گردن در شیراز

عوارض احتمالی تزریق بوتاکس:

در صورتی که تزریق بوتاکس توسط پزشک با تجربه صورت گیرد عوارض بسیار نادر می باشد. شایع ترین عارضه احتمالی کبودی موقت در محل تزریق می باشد . سر درد نادر بوده و در صورت ایجاد طی 24 تا 48 ساعت از بین می رود. افتادگی پلک در 0/05در صد ( یک مورد در 200 تزریق) ممکن است ایجاد شود. احتمالا این حالت در افرادی که ابروهای آنها پایین می باشد ( Low Position ) بیشتراست. این حالت موقتی بوده وبه طور معمول طی 3 تا 6 هفته از بین می رود.

در صورت ایجاد چه علایمی، فردی که تزریق بوتاکس انجام داده است باید  پزشک خود را مطلع سازد ؟

1-واکنش آلرژیک (اشکال در تنفس ، بسته شدن گلو ، تورم لب ها ، تورم زبان و صورت ، کهیر)

2- اشکال در صحبت کردن و بلع

3- ضعف شدید و غیر عادی عضلانی

4- درد قفسه سینه یا نامنظمی ضربان قلب

5- عفونت چشم، زخمی شدن، دو بینی و سایر مشکلات چشمی

هزینه  – بوتاکس گردن در شیراز

قیمت تزریق بوتاکس را عواملی چون نوع بوتاکس تزریقی و اینکه به کدام قسمت از بدن تزریق شود و بر اساس میزان سی سی مورد نیاز مشخص می شود. البته در شیراز تزریق بوتاکس با کیفیت و ارزان است.

فواید و مزایای تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس بر اثر فلج عضلاتی که زیر پوست انجام می شود و به منظور صاف کردن چین و چروک های ایجاد شده بر اثر بالا رفتن سن و ایجاد ظاهری جوانتر و شاداب تر برای افراد به کار میرود. از جمله چین و چروک های ایجاد شده می توان به خط اخم اشاره کرد که بر اثر اخم کردن دربین ابروها و یا روی پیشانی ایجاد میشود . همچنین چروک هایی که در اطراف چشم و دهان در زمان خندیدن ایجاد می شوند .

از جمله مزایای استفاده از بوتاکس می توان به کاهش میزان تعریق کف دست ها و یا زیر بغل افراد اشاره کرد.

معایب تزریق بوتاکس

البته علاوه بر مزایایی که بوتاکس دارد، می تواند معایبی نیزداشته باشد. از جمله شایع ترین معایب بوتاکس پیشانی میتوان به ایجاد عفونت و تورم مناطق مختلف صورت اشاره کرد. همچنین این مشکل نیز در برخی افراد بسیار دیده شده است که تزریق بوتاکس پیشانی باعث ایجاد واکنش های آلرژیک در فرد شده است.

البته بوتاکس پیشانی به تنهایی نمی تواند عوارض چندانی داشته باشد، چیزی که این عوارض را به وجود می آورد، دوز مصرف این دارو می باشد. عوارض معمولی و موقتی این دارو نیز قرمزی، التهاب، خارش، سردرد و تهوع می باشد که زودگذر هستند و پس از مدت زمان خاصی از بین می رود. اگر به تمام  نکات لازم توجه داشته باشید و تزریق بوتاکس را در مراکز معتبر زیر نظر پزشک انجام دهید، معمولا عارضه خاصی گریبانگیر شما نمی شود.

تزریق بوتاکس در شیراز
      تزریق بوتاکس در شیراز

کاربرد تزریق بوتاکس

از کاربردهای دیگر تزریق بوتاکس در درمان لوچی ،  بلفارواسپاسم و میگرن مزمن است . در درمان میگرن محل تزریق بوتاکس در نواحی مختلف  پوست سر می باشد و معمولا بر اساس آن منطقه ای از سر که بیشترین احساس درد را دارید انجام می شود. این درست است که  تزریق بوتاکس در زمانی که به منظور زیبایی باشد ،نواحی پیشانی و اطراف چشم مورد تزریق قرار می گیرند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس مراقبت اهمیت بسیار زیادی دارد و شاید اهمیت آن با کیفیت کار انجام شده برابری کند.

مهمترین اعمال برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس به شرح زیر هستند:

1- یکی از مهمترین نکاتی که درباره مراقبت بعد از تزریق بوتاکس باید به آن توجه کنید لمس نکردن قسمت تزریق است. مخصوصا از ماساژ دادن نواحی مورد نظر حداقل تا 24 ساعت پرهیز کنید. این کار باعث می شود ماده تزریق شده به سایر نواحی پوست نیز منتقل شود.

2- بعد از تزریق بوتاکس از مصرف الکل پرهیز کنید.

3- یکی دیگر از نکات برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس در شیراز پرهیز ازفعالیت های فیزیکی سنگین است.

4- کسانی که بعد از تزریق بوتاکس متوجه کبودی در قسمتهای مورد نظر شدند می توانند ازآرنیکا و یا ویتامین K استفاده کنند.

5- یکی از مهمترین موارد برای مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پرهیز از لایه برداری هایی مانند میکرودرم و سایر لایه برداری شیمیایی است.

6- بعد از تزریق بوتاکس در صورت ناراضی بودن از نتیجه کار میتوانید آن را ترمیم کنید.

7- در صورتی که بعد از تزریق بوتاکس در شیراز  متوجه عوارض جانبی شدید حتما به پزشک خود مراجعه کنید.

همانطور که دیدید بعد از تزریق بوتاکس در شیراز ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید به همین دلیل مراقبت بعد از تزریق تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت تزریق بوتاکس دارد.

بوتاکس گردن در شیراز

بوتولونیوم استفاده شده در داروی بوتاکس، خطرات سم اصلی که توسط باکتری تولید می‌شود را ندارد. به علاوه زمانی این سم کشندهاست که وارد گردش خون ما شود. در استفاده‌های درمانی بوتاکس، تنها به صورت موضعی از این سم استفاده می‌شود.از نظر سازمان FDA، وزارت بهداشت ایران و تقریباً تمامی سازمان‌های نظارتی درمان و سلامت، تزریق بوتاکس برای استفاده‌های درمانی یا جوانسازی پوست، ایمن و بی‌خطر شناخته می‌شود.

تزریق بوتاکس در شیراز
                  بوتاکس در شیراز

طبق پژوهش‌های انجام شده، خطرات تزریق بوتاکس به منظور زیبا سازی و جوانسازی پوست، به شدت کمتر از عوارض بوتاکس در موارد استفاده‌های درمانی است. آمار ذکر شده تقریباً تمام کسانی که دچار عوارض حاد شده بودند، تزریق‌های درمانی بوتاکس را دریافت کرده بودند. در مورد کاربردهای بوتاکس در ادامه مفصل صبحت کرده‌ایم.

دوز بوتاکس استفاده شده برای خطوط پوستی بسیار کم و بی‌خطر است. در استفاده‌های درمانی بوتاکس، از دوزهای بالاتری استفاده می‌شود؛ برای همین احتمال وقوع عوارض جانبی بیشتر است.

هشدار: در آرایشگاه بوتاکس نکنید!

حتماً برای تزریق بوتاکس به مراکز معتبر مانند کلینیک تزریق بوتاکس در شیراز درمانی مراجعه کنید. استفاده از این دارو از نظر وزارت بهداشت و درمان کشور، تنها توسط پزشکان  دوره دیده مجاز است و باید در مراکز درمانی مانند کلینیک‌ها، بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها انجام شود. تزریق بوتاکس در مراکز غیر درمانی مانند آرایشگاه‌ها و توسط افراد غیر پزشک می‌تواند عواقب بدی برای شما به همراه داشته باشد.

این موضوع دو علت دارد:

در این مراکز معمولاً از بوتاکس‌های غیر استاندارد و بدون مجوز استفاده می‌شوند. چون تهیه بوتاکس فقط توسط پزشکان یا با نسخه‌ی پزشک ممکن است، افراد غیر پزشک مجبورند که از بوتاکس‌ های قاچاقی استفاده کنند. داروهای قاچاق می‌تواند موجب بروز عوارضی مانند واکنش‌های حاد آلرژیک شوند.                    

احتمال بروز عوارض جانبی مانند افتادگی پلک، عدم تقارن یا ایجاد دو بینی، در صورت تزریق بوتاکس در مراکز غیردرمانی بیشتر است. به علاوه در صورتی که دچار عوارض حاد بشوید، افراد غیر پزشک توان درمان و رفع مشکلات احتمالی را ندارند. همچنین در مورد انتخاب مرکز درمانی تزریق بوتاکس هم باید دقت کنید. تزریق بوتاکس توسط پزشکان کم‌تجربه و پزشکانی که دوره‌های لازم برای این کار را ندیده‌اند، می‌تواند خطرناک باشد یا نتایج مطلوبی را حاصل نکند.

معمولا بوتاکس به دلیل توانایی آن در کاهش ظاهر چین و چروک و خطوط ریز شناخته شده است. به عنوان مثال، تزریق بوتاکس می تواند ماهیچه هایی را شل کند که باعث می شوند:

1. پنجه کلاغی یا چین و چروک هایی که در گوشه بیرونی چشم ظاهر می شوند.

2. خطوط اخم بین ابروها

3. چین های پیشانی

بوتاکس همچنین برای درمان بیماری های عضلانی زمینه ای مانند:

1. تکان دادن چشم 

2. میگرن مزمن

3. دیستونی دهانه رحم (اسپاسم گردن)

4. مثانه بیش‌فعال

5. هیپرهیدروزیس (تعریق بیش از حد)

6. برخی از شرایط عصبی مانند فلج مغزی

بهترین دکتر تزریق بوتاکس گردن در شیراز

چه عوارض جانبی بوتاکس باید رعایت شود؟

اگرچه تزریق بوتاکس نسبتا بی خطر است، اما عوارض جانبی جزئی ممکن است. این شامل:

1. درد، تورم یا کبودی در محل تزریق

2. سردرد

3. تب

4. لرز

برخی از عوارض جانبی به ناحیه تزریق گره خورده است.

به عنوان مثال، اگر در ناحیه چشم تزریق می کنید، ممکن است موارد زیر را تجربه کنید:

1. افتادگی پلک

2. ابروهای ناهموار

3. خشکی چشم

4. تزریق در اطراف دهان ممکن است منجر به لبخند “کج” یا آبریزش شود.

5. اغلب عوارض جانبی معمولا موقتی هستند و باید در عرض چند روز از بین بروند.

6. اما افتادگی پلک، آبریزش و عدم تقارن همگی در اثر اثرات غیر عمدی سم روی عضلات اطراف نواحی مورد نظر دارو ایجاد می شود. این عوارض جانبی ممکن است چند هفته طول بکشد تا با از بین رفتن سم بهبود یابد.

7. در موارد نادر، ممکن است علائمی شبیه بوتولیسم داشته باشید.

اگر شروع به تجربه کردید فوراً به دنبال مراقبت پزشکی باشید:

1. مشکل در صحبت کردن

2. مشکل در بلع

3. مشکل در تنفس

4. مشکلات بینایی

5. از دست دادن کنترل مثانه

6. ضعف عمومی

 کلینیک تزریق بوتاکس در شیراز یکی از مجهز‌ترین و بهترین کلینیک‌های شیراز است. در این کلینیک دکتر راحله نظری بهترین دکتر تزریق بوتاکس در شیراز با مرغوب‌ترین ابزار، وسایل و داروهای درمانی،  بهترین نتایج را به مراجعین خود هدیه می دهد.  کلینیک دکتر راحله نظری در شیراز  مجوزهای لازم برای ارائه انواع خدمات درمانی را از وزارت بهداشت دریافت کرده است.      

هزینه تزریق بوتاکس گردن در شیراز چقدر است ؟

قیمت تزریق بوتاکس گردن در شیراز به عوامل زیادی بستگی دارد. برخی از آن‌ها را در فهرست زیر مطرح کرده‌ایم:

1. برند بوتاکس: با توجه به نوسانات ارزی، قیمت فرآورده‌های بوتاکس متغیر است. به طور کلی برند دیسپورت گران‌ترین و برندهای نورونوکس و مسپورت در رده‌های بعدی از نظر قیمت جای می‌گیرند. بسته به این که کدام از برند برای تزریق استفاده کنید، قیمت درمان هم تغییر می‌کند.

2. محل تحت درمان: دوز درمانی در محل‌های مختلف بدن متفاوت است. مثلاً برای رفع افتادگی گوشه‌های لب به ۲ تا ۸ واحد بوتاکس (۱ تا ۲ تزریق) و برای رفع خط اخم به ۲۰ تا ۴۰ واحد دارویی (۵ تا ۸ تزریق) نیاز است. هرچه نیاز به دوز دارویی بیشتر باشد، قاعدتاً هزینه بوتاکس هم بیشتر می‌شود.

3. عمق خطوط: عامل دیگری که در میزان دوز درمانی موثر است، چین و چروک وخطوط صورت شما  هر چه عمق بیشتری داشته باشند یا چین و چروک‌های  شما عمیق تر باشند  به تزریق دوز های بیشتر ی نیاز دارید . مثلاً برای چین‌ های پنجه کلاغی ممکن است ۲ تا ۵ تزریق برای هر طرف نیاز باشد. هرچه دوز داروی مورد نیاز کمتر باشد، هزینه‌ی بوتاکس هم کاهش می‌یابد.

اگر چین و چروک‌ها  خیلی عمیق باشد، ممکن است بوتاکس تاثیر چندانی نداشته باشد. در این حالت هم باید نظر پزشک  را جویا شوید.

ماندگاری اثرات بوتاکس چقدر است ؟ – کلینیک تزریق بوتاکس گردن در شیراز

به طور کلی اثرات بوتاکس به منظور جوانسازی پوست، بین 6 تا 7 ماه پس از تزریق پایدار است. موثرترین عامل ماندگاری اثرات بوتاکس ،

محل تحت درمان و میزان بوتاکس تزریق شده هستند.

عوامل دیگری هم بر پایداری اثرات تاثیر می‌گذارند که شامل موارد زیر است:

1. سن شما

2. میزان الاستیسیته یا انعطاف پذیری پوستتان

3. عمق چین و چروک‌ها یا خطوط پوستی

به طور مثال اگر از بوتاکس برای درمانی چین و چروک‌های بسیار عمیق استفاده کنید، احتمال کامل محو نشدن این خطوط و همچنین

احتمال سریع‌تر از بین رفتن اثرات تزریق بوتاکس بیشتر است.

کلینیک تزریق بوتاکس گردن در شیراز

آیا تزریق مداوم بوتاکس باعث افزایش ماندگاری اثرات می‌شود ؟

هربار که بوتاکس تزریق می کنید، ماندگاری اثرات هم بیشتر شود. بوتاکس باعث فلج شدن عضلات می‌شود؛ پس برای ۴ تا ۶ ماه نمی‌ توانید از آن‌ها استفاده کنید. اگر عضله‌ای در بدن مورد استفاده قرار نگیرد، به مرور تحلیل رفته و کوچک می‌شود. به همین علت ممکن است که به مرور زمان، فواصل تمدید تزریق طولانی‌تر شوند.

هر چند وقت یکبار می‌توان بوتاکس کرد ؟

در مورد این مسئله باید با پزشک مشورت کنید. به طور کلی تزریق بوتاکس در فواصل کوتاه‌تر از سه ماه توصیه نمی‌شود. چون در این صورت ممکن است بدن شما به سم بوتولونیوم مقاوم شده و دیگر به درمان پاسخی ندهد.

بهترین دکتر تزریق بوتاکس گردن در شیراز