فهرست بستن

پاک کردن تاتو در شیراز با لیزر – دکتر راحله نظری

پاک کردن تاتو ابرو

امروزه به لطف پیشرفت‌های تکنولوژی پاک کردن تاتو در شیراز با لیزر توسط دکتر راحله نظری انجام می شود. کلینیک زیبایی دکتر راحله نظری 09172575530 –  09177514188  -36494699  بلوار مطهری ( زرگری ) چهار راه مطهری – نبش ستارخان مجتمع صدگل -طبقه 5 -واحد36

پاک کردن تاتو در شیراز با لیزر

در گذشته‌های نه چندان دور، تاتو و خالکوبی دائمی تلقی می‌شدند ولی امروز به لطف پیشرفت‌های تکنولوژی لیزر می‌توان به شکلی موثر و ایمن آن‌ها را پاک کرد.لیزرهای امروزی به تعداد جلسات کمتری نیاز داشته، عوارض جانبی کمتری دارند و می‌توانند رنگ‌هایی که که در گذشته پاک کردنشان ممکن نبود را هم پاک کنند. امروز می‌خواهیم در مورد پاک کردن تاتو با لیزر صحبت کنیم و گریزی هم به سایر روش‌های پاک کردن تاتو و خالکوبی بزنیم. ببینیم که چرا روش لیزری بهتر از سایر روش‌ها است و چه مواردی را باید پیش اقدام برای درمان بدانید.

لیزرها به شکل چشمگیری جایگزین دیگر روش‌های پاک کردن تاتو شده‌اند.

پاک کردن تاتو در شیراز
لیزر پاک کردن تاتو در شیراز

پاک کردن تاتو در شیراز با لیزر

 در گذشته‌های نه چندان دور، تاتو و خالکوبی دائمی تلقی می‌شدند ولی امروز به لطف پیشرفت‌های تکنولوژی لیزر می‌توان به شکلی موثر و ایمن آن‌ها را پاک کرد.

لیزرهای امروزی به تعداد جلسات کمتری نیاز داشته، عوارض جانبی کمتری دارند و می‌توانند رنگ‌هایی که که در گذشته پاک کردنشان ممکن نبود را هم پاک کنند. امروز می‌خواهیم در مورد پاک کردن تاتو با لیزر صحبت کنیم و گریزی هم به سایر روش‌های پاک کردن تاتو و خالکوبی بزنیم. ببینیم که چرا روش لیزری بهتر از سایر روش‌ها است و چه مواردی را باید پیش اقدام برای درمان بدانید.

پاک کردن تاتو در شیراز
لیزر پاک کردن تاتو در شیراز

پاک کردن تاتو در شیراز با لیزر

روی بدن خود خالکوبی دارید و دیگر برایتان جذاب نیست؟ ابروهای خود را تاتو کرده‌اید و کرده‌ی خود پشیمانید؟ اگر می‌خواهید تاتوی خود را پاک کنید، باید به یک نکته‌ی کلیدی توجه کنید که توسط انجمن درماتولوژی آمریکا مطرح شده است: لیزرها به شکل چشمگیری جایگزین دیگر روش‌های پاک کردن تاتو شده‌اند.

پاک کردن تاتو در شیراز

به لطف پیشرفت‌های اخیر در فناوری لیزر، لیزرهای امروزی می‌توانند:

 • به شکلی موثر و ایمن تاتوها را پاک کنند.
 • برای پاک کردن تاتو به تعداد جلسات کمتری نیاز دارند.
 • می‌توانند رنگ‌هایی را پاک کنند که در گذشته پاک کردنشان ممکن نبود.
پاک کردن تاتو ابرو در شیراز
لیزر پاک کردن تاتو ابرو در شیراز

پاک کردن تاتو در شیراز با لیزر

در این جا باید یادآور شویم که با وجود پیشرفت‌های فنی و تکنولوژی، این که لیزردرمانی چقدر برای شما موثر باشد، تا حد فراوانی به اپراتور لیزر بستگی دارد. اگر پزشک منتخب شما تجربه و مهارت کافی نداشته باشد، نه تنها پیشرفته‌ترین دستگاه لیزر موثر نخواهد بود، بلکه خطرات زیادی هم خواهد داشت. در طرف مقابل اگر پزشک تخصص و تبحر کافی داشته باشد، پاک کردن تاتو با لیزر به موثرترین و ایمن‌ترین روش تبدیل می‌شود.

دکتر خوب برای پاک کردن تاتو در شیراز

پاک کردن تاتو ابرو در شیراز
لیزر پاک کردن تاتو در شیراز

پاک کردن تاتو با لیزر در کلینک دکتر راحله نظری

لیزر Q-Switched

بهترین دستگاه لیزر برای پاک کردن خال کوبی و تاتو، لیزرهایی معروف به Q-switched هستند. عبارت Q-switched اسم یک دستگاه یا تکنولوژی خاص نیست؛ بلکه نشان‌دهنده‌ی یک قابلیت در دستگاه لیزر است. دستگاه‌هایی که به قابلیت Q-switched مجهز هستند، می‌توانند یک پالس لیزری قدرتمند را به یکباره به پوست بفرستند. انرژی این پالس لیزری یک میلیاردم ثانیه دوام دارد، به سرعت جذب رنگدانه‌های جوهر تاتو می‌شود و آن‌ها را منفجر می‌کند.

پاک کردن تاتو شیراز
پاک کردن تاتو شیراز

در روزهای بعد از جلسه درمانی، سیستم ایمنی بدن به سراغ ذرات بسیار ریز باقی مانده از جوهر می‌رود، آن‌ها را جمع آوری و دفع می‌کند. به این ترتیب تاتو شما پاک می‌شود.

لیزرهای کیو-سوییچ استفاده‌های دیگری هم دارند. برخی از کاربردهای این فناوری عبارت‌اند از:

پاک کردن تاتو
پاک کردن تاتو

      درمان قارچ ناخن؛

 • رفع لکه‌های پوستی مثل ماه گرفتگی یا لکه‌های ناشی از آفتاب؛
 • رفع ضایعات عروقی پوست (تلانژکتازی)؛
 • برداشت خال؛
 • جوانسازی پوست.

پاک کردن تاتو در شیراز

انواع لیزر Q-switched

همانطور که اشاره کردیم، Q-switched یک لیزر خاص نیست؛ بلکه یک قابلیت است. لیزرهایی که برای پاک کردن تاتو استفاده می‌شوند، مشابه لیزرهای حذف موهای زائد هستند. منتها برای پاک کردن تاتو، مجهز به سیستم کیو-سوییچ (یعنی تولید پالس‌های قدرتمند و سریع لیزری) هستند. هر فناوری لیزری در ترکیب با سیستم کیو-سوییچ برای پاک کردن انواعی از تاتو موثر است.

پاک کردن تاتو ابرو
پاک کردن تاتو ابرو

رایج‌ترین روش همراه با لایه برداری برای پاک کردن تاتو ، روش درم ابریژن (نه میکرودرم ابریژن) است

پاک کردن تاتو
پاک کردن تاتو

برخی از لیزرهای کیو-سوییچ عبارت‌اند از:

 • ان دی یاگ کیو-سوییچ بیشتر برای جوانسازی پوست، رفع اسکارهای تیره و ماه‌گرفتگی‌های قهوه‌ای رنگ استفاده می‌شود. این لیزر می‌تواند طیف وسیعی از تاتوها با رنگ‌های مختلف را پاک کند.

لیزر روبی برای پاک کردن رنگ‌های کم استفاده‌تر خالکوبی مثل سبز یا آبی آسمانی استفاده می‌شود.

 • ان دی یاگ کیو-سوییچ بیشتر برای جوانسازی پوست، رفع اسکارهای تیره و ماه‌گرفتگی‌های قهوه‌ای رنگ استفاده می‌شود. این لیزر می‌تواند طیف وسیعی از تاتوها با رنگ‌های مختلف را پاک کند.
پاک کردن تاتو
پاک کردن تاتو

لیزر الکساندریت روی لکه‌های قهوه‌ای، خال‌های ناشی از تابش آفتاب، اسکارهای تیره، ماه گرفتگی‌های قهوه‌ای، تاتو با جوهر مشکی و خالکوبی با رنگ‌های سبز و آبی تاثیر بسیار زیادی دارد.

پاک کردن تاتو در شیراز

وقت مشاوره خود را تعیین کنید

قبل از اقدام برای پاک کردن تاتو با لیزر، باید مواردی را بررسی و به نکاتی توجه کرد. پزشک با بررسی مواردی که در ادامه مطرح کرده‌ایم، می‌تواند توصیه‌های بسیار خوبی به شما بکند، فرآیند درمانی و تعداد جلسات مورد نیاز را تعیین کرده و مطمئن شود که لیزردرمانی به شما آسیبی نخواهد زد.

پاک کردن تاتو ابرو
پاک کردن تاتو ابرو

عوامل موثر بر انتخاب کاندیدای مناسب و برنامه‌ریزی برای پاک کردن تاتو شامل موارد زیر است:

 • چه مدت تاتو را داشته‌اید
 • جوهر در چه عمقی از پوست قرار گرفته است
 • تاتو شما به چه رنگی است
 • خالکوبی یا تاتو در کجای بدن شما قرار دارد
 • شرایط عمومی سلامت
 • داروهای مصرفی
 • این که آیا سابقه‌ی زخم‌های گوشتی و برآمده داشته‌اید یا نه
پاک کردن تاتو شیراز
لیزر پاک کردن تاتو شیراز

پاک کردن تاتو در شیراز

به خاطر داشته باشید که پاک کردن تاتو و خالکوبی در هر فرد متفاوت با فرد دیگر است. همچنین عمق و رنگدانه‌های تاتوها با هم متفاوت‌اند و انتخاب لیزر مناسب بسته به شرایط شما دارد. تعیین جزئیات فرآیند درمانی و همچنین پیش‌بینی اثرات آن در جلسه مشاوره انجام می‌شود و متخصصین کلینیک به خوبی شما را راهنمایی خواهند کرد. می‌توانید از طریق تماس تلفنی یا صفحه «تماس با ما» برای تعیین وقت مشاوره اقدام کنید. کارشناسان ما در سریع‌ترین حالت ممکن پاسخگوی شما خواهند بود.

پاک کردن تاتو ابرو با لیزر
پاک کردن تاتو ابرو با لیزر

سایر شیوه‌های پاک کردن تاتو

به جز لیزرهای Q-switched راه‌های دیگر هم برای پاک کردن تاتو وجود دارند که امروزه کمتر استفاده می‌شوند. در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

۱. روش‌های همراه با لایه‌برداری

در پزشکی اصلاحات پوستی به دو دسته‌ی همراه با لایه‌برداری (Ablative) و بدون لایه‌برداری (Nonablative) تقسیم می‌شوند. روش‌های همراه با لایه برداری با ایجاد آسیبی کنترل شده، باعث رفع مشکلات پوستی می‌شوند. مثال‌هایی از روش‌های همراه با لایه برداری درم ابریژن، لیزر CO2 فرکشنال و لایه‌برداری شیمیایی است. نمونه بارز اصلاحات بدون لایه برداری نیز شامل لیزرهای Q-switched است که راجع بهش صحبت کردیم.

پاک کردن تاتو ابرو در شیراز
پاک کردن تاتو ابرو در شیراز

در روش‌های همراه با لایه برداری، پزشک با استفاده از روش‌های مختلف، لایه‌ی روپوست (اپی‌درم) شما را از بین می‌برد (درست مثل اتفاقی که در سوختگی‌های درجه ۱ می‌افتد). با از بین رفتن روپوست، به لایه‌ی میانی یا دِرم می‌رسیم که جوهر تاتو در آن ناحیه قرار دارد. در واقع با برداشت اپی‌درم، لایه‌ی محافظت کننده و تثبیت کننده جوهر از بین می‌رود. به این ترتیب رنگدانه‌های تاتو به بیرون نشت می‌کنند و حذف می‌شوند.

پاک کردن کک و مک در شیراز
پاک کردن کک و مک در شیراز

ناحیه‌ی درمان شده با روش‌های همراه با لایه‌برداری تا چند روز دردناک و حساس خواهند بود. دوره‌ی نقاهت این روش‌ها تا ۲ هفته زمان می‌برد و در طول این دوره نباید از منزل خارج شوید و اصلاً نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرید. نتایج این شیوه‌های پاک کردن تاتو تا حد زیادی غیر قابل پیش‌بینی بوده و معمولاً اثرات ضعیفی دارند. به خاطر همین معمولاً در کنار روش‌های لیزری استفاده می‌شوند.

روش‌های آرایشگاهی

در آرایشگاه‌ها پاک کردن تاتو غیر ممکن است. آرایشگرها و تاتوکارها صرفاً با وارد کردن جوهر همرنگ با پوست شما می‌توانند روی تاتو را بپوشانند. این روش شاید بدترین کاری باشد که می‌توانید با تاتوی خود بکنید. به دو دلیل:

 • در بیشتر موارد تاتو به خوبی پنهان نمی‌شود؛
 • اگر با استفاده از روش‌های آرایشگاهی تاتوی خود را بپوشانید، دیگر نمی‌توانید با استفاده از روش‌های لیزری آن را پاک کنید.
جوانسازی با لیزر شیراز
جوانسازی با لیزر شیراز

پاک کردن تاتو در شیراز

روش‌های خانگی و کرم‌های پاک کننده تاتو

در فضای اینترنت که جست‌وجو کنید، روش‌های خانگی و محصولات زیادی را با ادعای پاک کردن تاتو خواهید یافت. هدف اصلی تاتو دائمی بودن آن است. پس منطقی است که با استفاده از راه‌های ساده پاک نشود.

تا به حال هیچ پژوهش و مقاله علمی خبر از موثر بودن روش‌های خانگی و کرم‌های پاک کننده تاتو نداده‌اند. سازمان FDA در مورد تاثیر این کرم‌ها صراحتاً اعلام کرده که هیچ مدرکی مبنی بر موثر بودن آن‌ها وجود ندارد و چون بیشتر این محصولات حاوی اسیدهای قوی هستند، می‌توانند به پوست شما آسیب وارد کنند.

پاک کردن تاتو در شیراز
پاک کردن تاتو در شیراز

سوالات متدوال در مورد پاک کردن تاتو

پاک کردن تاتو با لیزر چند جلسه زمان می‌برد؟

پاک کردن تاتو بسته به رنگ، محل، زمان انجام تاتو و عوامل دیگر می‌تواند بین ۲ تا ۱۱ جلسه زمان ببرد. بین جلسات درمانی فواصل منظمی وجود دارد تا پوست فرصت التیام و پاکسازی رنگدانه‌های تاتو را داشته باشد. معمولاً ۴۰ تا ۴۵ روز بین هر جلسه درمانی فاصله هست. در تصاویر زیر تاثیر لیزر Q-switched بر روی تاتوی ابرو را پیش از درمان، بعد از اولین جلسه و بعد از چهارمین جلسه می‌بینید. هر جلسه‌ی درمان تاتو شما را کمرنگ‌تر می‌کند.

آیا پاک کردن تاتو با لیزر دردناک است؟

لیزر کردن تاتو می‌تواند دردناک باشد. برای جلوگیری از این اتفاق از بی‌حسی موضعی به شکل کرم یا تزریق استفاده می‌کنیم.

پاک کردن تتو
پاک کردن تتو

آیا لیزر کردن تاتو برای همه ممکن است؟پاک کردن تاتو در شیراز

بله تقریباً همه افراد می‌توانند از این روش استفاده کنند. برای کسانی که شرایط سلامت کلی مساعدی ندارند، از مشکلات سیستم ایمنی رنج می‌برند و باردار یا شیرده هستند، نمی‌توانیم لیزر درمانی انجام بدهیم.

پاک کردن تاتو در شیراز
پاک کردن تاتو در شیراز

آیا لیزرهای Q-switched عوارض دارند؟

هر روش درمانی عوارض محتملی دارد که ممکن است رخ بدهند یا ندهند. رخ دادن عوارض بستگی به این دارند که:

 1. بدن شما چقدر مستعد دچار شدن به عوارض جانبی است؟
 2. از چه فناوری لیزری استفاده می‌شود؟
 3. پزشک چقدر در امر پاک کردن تاتو با لیزر مهارت و تجربه دارد؟

لیزرهای Q-switched بسیار ایمن و کم عارضه‌اند. از جمله عوارض موقت این لیزرها می‌توان به ایجاد شدن لکه‌های روشن یا تیره روی پوست اشاره کرد که ظرف ۶ تا ۱۲ ماه ناپدید می‌شوند. اگر لیزر توسط شخصی انجام شود که تجربه یا مهارت کافی نداشته باشد، خطر ایجاد زخم، تغییر در بافت پوست، سوختگی و صدمه دیدن پوست وجود دارد.

هزینه لیزر تاتو چقدر است؟پاک کردن تاتو در شیراز

برای دریافت هزینه پاک کردن تاتوی خود عکس آن را به شماره 09177514188 از طریق پیام رسان های داخلی (سروش ، ایتا ) و یا پیام رسان های خارجی ( تلگرام و واتس اپ ) ارسال فرمایید.

پاک کردن تاتو در شیراز با لیزر