فهرست بستن

پی آر پی در شیراز – دکتر راحله نظری 09177514188

قیمت مناسب وکیفیت بالای ( PRP ) تزریق پی آر پی در شیراز توسط دکتر راحله نظری بهترین دکتر پی آر پی در شیراز سبب شده تا اغلب متقاضیان پی ار پی در شیراز به کلینیک زیبایی دکتر راحله نظری مراجعه کنند .

پی آر پی در شیراز
پی آر پی در شیراز

دکتر راحله نظری – پی آر پی در شیراز – 09172575530 – 36493756 – بلوار مطهری (زرگری) چهار راه مطهری – نبش ستارخان – مجتمع صد گل -طبقه 5 – بهترین دکتر پی آر پی در شیراز

بهترین دکتر پی آر پی در شیراز

پلاسما درمانی یا پی ار پی ( PRP ) روشی 100% طبیعی است که با استفاده از اجزای خون خودبیمار برای تحریک و نوسازی بافت های آسیب دیده در مناطق صورت، گردن، سر و سینه، دست ها و بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

PRP درمانی چیست؟

بطور کلی PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) درمان ریزش مو یک درمان پزشکی سه مرحله ای است که در آن خون فرد گرفته، پردازش و سپس به پوست سر تزریق می شود.

برخی از جامعه پزشکی فکر می کنند که تزریق پی آر پی باعث رشد طبیعی مو شده و با افزایش خون رسانی به فولیکول مو و افزایش ضخامت ساقه مو باعث حفظ آن می شود.گاهی اوقات این روش با سایر روش ها یا داروهای ریزش مو ترکیب می شود.

تحقیقات کافی برای اثبات اینکه آیا پی آر پی یک درمان موثر ریزش مو است یا خیر، انجام نشده است. با این حال، PRP درمانی از دهه 1980 مورد استفاده قرار گرفته است. برای مشکلاتی مانند التیام تاندون ها، رباط ها و عضلات آسیب دیده استفاده شده است.

 پی آر پی در شیراز
پی آ ر پی شیراز

بهترین دکتر پی آر پی در شیراز

در این روش مقداری از خون بیمار گرفته میشود و توسط کیت های ویژه ای پلاکت آن جدا شده و غنی میگردد، سپس این پلاکت غنی تزریق میشود.

 بطور کلی پی آر پی نامی اختصاری از درمان با «پلاسمای غنی از پلاکت» یا «Platelet-Rich Plasma» است.برای این که بتوانیم  درمان PRP را توضیح بدهیم، اول باید بدانید که پلاسما و پلاکت چه هستند.

خون بدن از دو بخش کلی تشکیل شده است:

 • هماتوکریت: این بخش شامل سلول‌های خونی مانند گلبول‌های سفید، قرمز و پلاکت‌ها است.
 • پلاسما: بخش زمینه‌ای و مایع خون که شامل آب و مواد محلول در آن مانند پروتئین‌ها، مواد معدنی، مواد غذایی و … است.
 پی آر پی در شیراز
              مرکز پی آر پی شیراز

پی آر پی در شیراز

برای درمان پی آر پی، ابتدا مقداری خون از بازوی شما گرفته می‌شود.

این مقدار تقریباً برابر با خونی است که برای آزمایش خون در آزمایشگاه از شما دریافت می‌شود؛ یعنی حدود ۱۰ تا ۲۰میلی‌لیتر. نمونه‌ی خون شما درون دستگاهی به نام سانتریفیوژ قرار می‌گیرد.

در این دستگاه با چرخش سریع و بر اساس نیروی گریز از مرکز، بخش‌های مختلف خون جدا می‌شوند. پی آر پی در شیراز

در نهایت محلولی به دست می‌آید که غنی از پلاکت‌های خونی است. احتمالاً با نقش اصلی پلاکت‌هاکه لخته کردن خون و جلوگیری از خونریزی است، آشنا هستید.

علاوه بر این، پلاکت‌ها نقش بسیار مهمی در فرآیند بهبودی و ترمیم آسیب‌های بافتی دارند. پی آر پی در شیراز

بعد از جدا سازی و آماده‌ سازی محلول PRP، آن را به پوست شما تزریق می‌کنند. با ورود محلول به ناحیه‌ی دچار مشکل، فاکتورهای رشد از پلاکت‌ها آزاد می‌شوند.

این فاکتورها سه عملکرد مهم انجام می‌دهند:

 • باعث تحریک تشکیل کلاژن می‌شوند. پروتئین کلاژن به نوعی سیمان بافت‌های شما است.
 • باعث تشکیل عروق خونی جدید می‌شوند. پی آر پی در شیراز
 • باعث ساماندهی و تقسیم‌ سلول‌ها می‌شوند.
 پی آر پی در شیراز
             پی آ ر پی شیراز

فرآیند درمان پی آر پی

درمان پی آر پی یک فرآیند سه مرحله ای است. اکثر درمان‌های PRP به سه جلسه درمانی به فاصله 4 تا 6 هفته نیاز دارند. و برای درمان های نگهدارنده هر 4 تا 6 ماه یکبار مورد نیاز است. پی آر پی در شیراز

مرحله 1

خون شما – معمولاً از بازوی شما – گرفته می شود و در یک سانتریفیوژ (ماشینی که به سرعت می چرخد ​​تا مایعات با چگالی های مختلف را جدا کند) قرار می گیرد. پی آر پی در شیراز

مرحله 2

پس از حدود 10 دقیقه در سانتریفیوژ، خون شما به سه لایه تقسیم می شود:

 • پلاسمای فقیر از پلاکت
 • پلاسمای غنی از پلاکت
 • سلول های قرمز خون

مرحله 3

پلاسمای غنی از پلاکت به داخل یک سرنگ کشیده می شود و سپس به مناطقی از پوست سر که نیاز به رشد موی بیشتری دارند تزریق می شود.

اگرچه PRP دارای پایه علمی نظری کافی برای حمایت از استفاده از آن در ترمیم مو است، ترمیم مو با استفاده از PRP هنوز در مراحل اولیه است. شواهد بالینی هنوز ضعیف است.»

پلاکت درمانی یا PRP استفاده‌های بسیاری دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

رشد مو

پزشکان از تزریق پی آر پی به پوست سر برای کاهش التهاب پوست و توقف ریزش مو استفاده می‌کنند.یکی از راه‌های درمانی ریزش مو با الگوی زنانه یا آلوپسی آندروژنی در خانم‌ها، تزریق PRP است که باعث افزایش ضخامت و تراکم موها می‌شود.

البته این روش برای درمان این بیماری تاثیر تایید شده قطعی ندارد. پی آر پی در شیراز

کاشت مو

 • در کاشت مو، پی آر پی به صورت تزریق یا اسپری برای ناحیه‌ی گیرنده‌ی مو استفاده می‌شود.
 • به این ترتیب فرآیند جای‌گیری گرافت‌‌ها در پوست سر با سرعت بیشتری انجام شده و زخم‌های کوچک ناحیه‌ی گیرنده نیز زودتر بهبودمی‌یابد.
 • همچنین اگر احتمال ایجاد اسکار برای بیمار وجود داشته باشد، پی آر پی تا حد خوبی این خطر را برطرف می‌کند. 
 • اگر رشد موهای شما بعد از کاشت مو ضعیف باشد، می‌توان از PRP برای بهبود آن استفاده کرد.
 پی آر پی در شیراز
               کلینیک پی آر پی صورت

بهترین دکتر پی آر پی در شیراز

خون انسان حاوی سلول های بنیادی مزانشیمی و فرآورده های خونی بافتی است که شامل فاکتورهای اختصاصی رشد هستند، این سلول ها در بازسازی و ترمیم بافت نقش دارند.

مقالات چاپ شده در اروپا و آمریکا صحت و اعتماد به PRP درمانی را تایید میکنند؛ که به عنوان یک روش جدید درمانی بیش از دو دهه است که برای ترمیم زخم و پوست بکار می رود.

پی آر پی در شیراز
        پی آر پی صورت

 بطور کلی پی آر پی خود را به عنوان یک مدل درمان پزشکی در حوزه های تخصصی مانند جراحی دهان،جراحی عصب، جراحی  زیبایی پلاستیک، پزشکی ورزشی و ارتوپدی معرفی کرده است.

PRP بصورت گسترده ای در دو دهه اخیر در این حوزه ها استفاده شده است و نتایج مثبت و موفقیت آمیزی داشته است. در حوزه ترمیم مو شواهد از پی آر پی مو به عنوان یک روش درمانی امیدوارکننده در پیشرفت رشد مو حمایت می کنند.

با وجود اینکه PRP در مراحل اولیه تحقیقات علمی در ترمیم مو است، نمی تواند جایگزین درمان های موجود مورد حمایت FDA مانند DHT بلاکرها و ماینوکسیدیل شود. اما یک روش امیدوار کننده برای بیماران با ریزش مو می باشد. پی آر پی در شیراز

بهترین دکتر پی آر پی در شیراز

در کلینیک  آزمایش خون اولیه که گرفته می شود. خون گرفته شده در سانتریفیوژ قرار داده میشود و  PRP (پلاکت غنی خون) از بقیه خون جدا می شود. پی آر پی در شیراز

 پی آر پی در شیراز
        پی آر پی شیراز

در روش PRP از بدن شما خون گرفته می شود و با تغلیظ سلول های خونی آماده می شود. همچنین از سیستم Healeon Medical PRP System  استفاده می شود.

یک سیستم استریل ایزوله است  و در آن پلاکت ها به سه برابر غلظت عادی موجود در خون می رسند. یک بی حسی برای مسدود کردن اعصاب پوست سر زده می شود تا بیمار دردی حس نکند. سپس پلاکت با غلظت بالا به پوست سر تزریق می شود.

موی بیمار شسته می شود و بیمار بدون هیچ نیازی به کمک می تواند به خانه بازگردد. هیچ آرام بخش یا داروی دیگری حین پروسه به بیمار داده نمیشود که عملکرد و هوشیاریش را مختل کند.

PRP فاکتور های زیادی را در خود دارد که رشد فولیکول مو را تحریک می کند. پی ار پی با توجه به نیازهای شخصی هر فرد انجام میشود در نتیجه تعداد جلسات برای هر فرد متفاوت است.

هدف از پی آر پی در شیراز

در حقیقت هدف اولیه از PRP  تحریک فولیکول های موی غیر فعال و یا تازه کاشته شده برای ورود به یک فاز رویشی فعال است.

 پی آر پی در شیراز
  پی آر پی شیراز

بهترین دکتر پی آر پی در شیراز

نتایج براساس هر بیمار متفاوت است. هیچ تضمینی برای موفقیت نمیتوان داد اما تحقیقات اولیه PRP مو اعلام میکند که بیماران میتوانند به  درمان PRP پاسخ دهند و نتیجه بگیرند.

 • بعضی از جراحان ترمیم مو برای بیمارانی که داوطلب جراحی نیستند  PRP  را بصورت هر ۳ یا ۴ ماه انجام می دهند.
 • سایر پروتکل ها  برای تضمین زنده ماندن بافت از PRP  حین یا قبل جراحی استفاده می کنند. 
 • prp مو یک درمان غیر جراحی بالقوه در حال ظهور برای تحریک فولیکول موهای طبیعی است.
 •  تحقیقات بالینی گسترده تر  در حال انجام است اما مقالات پزشکی موجود شامل نتایج خوشبینانه بسیاری است. 
 • هرچند مطالعات کنترل شده کمی موجود است؛ گزارشات موردی منابع اولیه ی نشان دهنده موفقیت درمان با PRP   است.
پی آر پی در شیراز
             مرکز پی آر پی شیراز

افرادی که سابقه ی سیگار کشیدن، استفاده از مواد مخدر و الکل دارند. با تشخیص مشکلات پزشکی مانند سندرم اختلال عملکرد پلاکت، ترومبوسیتوپنی (کم بودن مقدار پلاکت خون )، نباید PRP انجام دهند.

همچنین هیپوفیبرینوژنمیا، بی ثباتی هموداینامیک، سپسیس، عفونت حاد و مزمن، بیماری های مزمن کبدی،درمان های ضد انعقادی، بیماری های مزمن پوستی و سرطان، بیماری های متابولیک و سیستمیک بهتر است PRP انجام ندهند.

پی آر پی در شیراز

بطور کلی PRP مو در موارد دیگر پزشکی و جراحی برای چندین سال با موفقیت انجام شده است. تصمیم گیری برای استفاده از PRP یک تصمیم گیری شخصی است، و باید بعد از تحقیقات کامل و صحبت با پزشک صورت بگیرد. پی آر پی در شیراز

PRPبه دلیل این که سلول های سالم را از پوست سر میگیرد و به ناحیه ای که لازم دارد تزریق میکند سالم و طبیعی است

در این روش هیچ احتمالی برای انتقال عفونت از شخص دیگر وجود ندارد زیرا از سلول های خودتان استفاده می شود که هیچ تغییری نکرده اند، این سلول ها توسط سیستم ایمنی شما پس زده نمیشوند. 

پی آر پی در شیراز
  پی آر پی مو

آیا پی آر پی برای جلوگیری از ریزش مو مفید است؟

قطعا. در حقیقت، این روش ( PRP ) برای افرادی که نمیخواهند جراحی کنند یا قصد دارند ریزش موهای خود را تا زمان جراحی کاهش دهند توصیه میشود.

به عنوان یک درمان بدون جراحی، پی آر پی مو برای افرادی که ماینوکسیدیل و مسدود کننده های DHT را تحمل نمیکنند یا این دارو ها در آن ها عوارض جانبی به جای میگذارد توصیه میشود. پی آر پی در شیراز

اما باید گفت پی آر پی یک روش تقویتی است و اگر نیاز به ایجاد تار موی جدید باشد کاشت مو بهترین گزینه است. در لینک زیر می توانید اطلاعات مفیدی درباره کاشت مو داشته باشید.

 پی آر پی در شیراز
    پی آر پی مو

در گذشته بعضی از بیماران بعد از انجام فرآیند و تمام شدن بی حسی احساس ناراحتی و درد می کردند. اگر بخواهید، این فرآیند می تواند تحت تاثیر داروهای خواب آور درون وریدی یا بیهوشی کلی انجام بگیرد. شما کاملا به خواب می روید و چیزی از تزریقات احساس نمی کنید.

پی آر پی در شیراز

هزینه پی آر پی مو

کل هزینه درمان در پی ار پی حدودا جلسه ای ۸۰۰ هزار تومان تا یک میلیون و دویست هزار تومان است.

مزایای پی آر پی مو – این مزایا عبارتند از:

 • ساده بودن و بدون استفاده از جراحی.
 • تزریق چندگانه، این فرآیند حدود یک ساعت زمان میبرد. پی آر پی در شیراز
 • ایمن و دارای نتایج قابل اعتماد.
 • دوره ی بهبود خیلی سریع.
 • نتایج نهایی زیبا و از همه مهمتر بسیار طبیعی. پی آر پی در شیراز

عوارض پی آر پی مو

 • درد خفیف در محل تزریق
 • حساسیت پوست سر
 • تورم
 • سردرد
 • خارش
 • خونریزی موقتی در محل تزریق

نتیجه گیری

به طور خلاصه، پی آر پی مو برای کسانیکه علاقه ای به جراحی ندارند یا منتظر روش های جدیدتر درمانی هستند استفاده می شود.

پی آر پی در شیراز 

ترمیم بافتی

استفاده‌های دیگر پلاکت درمانی برای ترمیم بافت‌ها و تسریع بهبودی آسیب‌ها است. این شیوه‌ی درمانی برای آسیب دیدگی‌های تاندون، رباط و عضلات کاربرد دارد. پی آر پی در شیراز

کاهش التهاب

در برخی از بیماری‌های مزمن مانند استئوآرتریت، التهاب‌هایی در مفاصل ایجاد می‌شود. تزریق پی آر پی برای کاهش این التهابات استفاده می‌شود.

بهبود وضعیت پوستی

یکی دیگر از کاربردهای پلاکت درمانی که اخیراً طرفداران زیادی پیدا کرده، درمان بیماری‌های پوستی و جوان‌سازی پوست است. از این روش می‌توان برای درمان خطوط، چین‌ها، خشکی، زخم‌های خفیف، ترک پوستی و … استفاده کرد.

توصیه های قبل، حین و بعد از پی آر پی

آماده شدن برای درمان

 • دو روز پیش از درمان مقدار زیادی آب و مایعات بنوشید تا بدن و پوست شما کاملاً پرآب و هیدراته شود.
 • یک یا دو هفته پیش از دریافت درمان، چربی کمتری بخورید و میزان مصرف کافئین را نیز کاهش دهید.
 • اگر دارو یا مکملی مصرف می‌کنید، حتماً راجع به مصرف آن‌ها پیش از PRP با پزشک مشورت کنید. برخی از مکمل‌ها باعث افزایش خطر کبودی می‌شوند و نباید ۲ تا ۳ هفته پیش از درمان مصرف کنید. پی آر پی در شیراز

حین درمان پی آر پی

درمان PRP از زمان دریافت نمونه‌ی خون تا پایان تزریقات، حدود نیم ساعت تا ۴۵ دقیق طول می‌کشد.

برای برخی از بیماران که تزریق آزاردهنده یا دردناک است، بی‌ حسی موضعی تزریق می شود تا از این جهت نگرانی نداشته باشند.

محلول به کمک سرنگ به پوست یا محل مورد نظر تزریق می‌شود. برای درمان‌های مرتبط با کاشت مو، می‌توان در صورت نیاز، محلول را روی ناحیه گیرنده یا دهنده اسپری کرد. پی آر پی در شیراز

بعد از درمان

 • 2 تا چهار ساعت پس از درمان، پوست خود را لمس نکنید. صبر کنید تا محل‌های تزریق بهبود یابند.
 • مراقب انتقال آلودگی‌ها از طریق باد، گرد و خاک و دستان نشسته باشد.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق، از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید.
 • از قرار دادن کمپرس سرد یا گرم روی محل درمان خودداری کنید.
 • برای خوابیدن، چند بالش زیر سر خود قرار دهید یا به صورت نیمه خوابیده قرار بگیرید. سعی کنید محل درمان بالا قرار بگیرد و تماسی با بالشت نداشته باشد. پی آر پی در شیراز
 • تا یک ماه پس از درمان، از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • ممکن است پوست شما تا یک هفته بعد از درمان کمی حساس باشد.
 • در صورت کبودی یا قرمزی برای دریافت درمان لازم با پزشک خود مشورت کنید.

پی آر پی در شیراز

عوارض جانبی PRP

 • چون در درمان پی آر پی از پلاکت‌های خودتان استفاده می‌شود، معمولاً شاهد بروز عوارض جانبی نیستیم.
 • مواردی نظیر ایجاد حساسیت، درد یا خونریزی در محل‌های تزریق از عوارض محتمل این درمان هستند که البته نادر اند.
 • بیشتر افرادی که PRP انجام می‌دهند، می‌توانند بلافاصله بعد از درمان، به انجام کارهای روزمره‌ی خود مشغول شوند.

چه کسانی نباید پی آر پی دریافت کنند؟

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، حتماً پیش از دریافت پی آر پی، تمامی بیماری‌ها و داروهایی که مصرف می‌کنید را به پزشک معالج اطلاع دهید. پی آر پی در شیراز

بسیاری از متخصصان معتقدند که افراد زیر نباید از درمان پی آر پی برای ریزش مو استفاده کنند:

 • افرادی که داروهای رقیق کننده‌ی خون مصرف می‌کنند.
 • کسانی که به طور سنگین دخانیات مصرف می‌کنند.
 • کسانی که سابقه‌ی اعتیاد به مواد مخدر یا الکل دارند.

همچنین اگر دچار بیماری‌های زیر هستید، ممکن است این درمان برای شما مناسب نباشد:

 • سرطان
 • بیماری‌های مزمن کبد
 • بیماری‌های مزمن پوستی
 • تعداد کم پلاکت‌های خونی
 • بیماری‌های تیروئیدی

تکرار تزریقات PRP

ادامه عمل پی ارپی با توجه به نتایج بدست آمده و توصیه پزشک معالج توصیه خواهد شد.

پی آر پی در شیراز