فهرست بستن

پی آر پی مو در شیراز – دکتر راحله نظری09177514188

بهترین دکتر مزوتراپی شیراز

قیمت مناسب وکیفیت بالای (PRP) تزریق پی آر پی مو در شیراز  توسط دکتر راحله نظری بهترین دکتر پی آر پی در شیراز سبب شده تا اغلب متقاضیان پی ار پی در شیراز به کلینیک زیبایی دکتر راحله نظری مراجعه کنند .

پی آر پی مو در شیراز
پی آر پی مو در شیراز

کلینیک دکتر راحله نظری – 09172575530 – پی آر پی مو در شیراز – 09177514188 -36493756 بلوار مطهری (زرگری) چهار راه مطهری – نبش ستارخان – مجتمع صد گل – پی آر پی مو در شیراز

دکتر برای پی آر پی مو در شیراز

پی آر پی  یا پلاسما درمانی ( PRP ) روشی 100% طبیعی است که با استفاده از اجزای خون خودبیمار برای تحریک و نوسازی بافت های آسیب دیده در مناطق صورت، گردن، سر و سینه، دست ها و بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

پی آر پی مو در شیراز

   پی آر پی مو در شیراز

در این روش مقداری از خون بیمار گرفته میشود و توسط کیت های ویژه ای پلاکت آن جدا شده و غنی میگردد، سپس این پلاکت غنی تزریق میشود. پی آر پی مو در شیراز

پی آر پی مو در شیراز

 پی آر پی نامی اختصاری از درمان با «پلاسمای غنی از پلاکت» یا «Platelet-Rich Plasma» است.برای این که بتوانیم درمان PRP را توضیح بدهیم، اول باید بدانید که پلاسما و پلاکت چه هستند.

خون بدن از دو بخش کلی تشکیل شده است:

 • هماتوکریت: این بخش شامل سلول‌های خونی مانند گلبول‌های سفید، قرمز و پلاکت‌ها است.
 • پلاسما: بخش زمینه‌ای و مایع خون که شامل آب و مواد محلول در آن مانند پروتئین‌ها، موادمعدنی، مواد غذایی و … است. پی آر پی مو در شیراز

بهترین دکتر پی آر پی مو در شیراز

میلیون‌ها نفر در سرتاسر جهان ریزش مو را تجربه می‌کنند و می‌ تواند بسیار ناراحت کننده باشد.

هم مردان و هم زنان دچار ریزش مو می‌شوند و این مشکل می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر اعتماد به نفس و زندگی روزانه آنها داشته باشد. پی آر پی مو در شیراز

در فرهنگ امروزی، این افراد آن چنان جذاب به نظر نمی‌رسند، از این رو، فردی که دچار ریزش مو است، ممکن است احساس کند مانند زمانی که موهای پرپشتی داشت، برای دیگران جذابیتی ندارد.

در حالی که این روزها، درمان‌های متفاوتی برای ریزش مو وجود دارد، اما هنوز درمان پلاسمای غنی از پلاکت که در خانه و در مطب انجام می‌شود، بهترین درمان است.

روش درمان پی آر پی مو

درمان پلاسمای غنی از پلاکت یا پی آر پی برای ریزش مو از خون بیمار استفاده می‌کند تا رشد موهای جدید روی پوست سر را تحریک کند. پی آر پی مو در شیراز

خون از سلول‌های سفید خون، سلول‌های قرمز خون و پلاسما (که بخش مایع خون است و سلول‌های خون و مواد مغزی در آن معلق شده و به دیگر نواحی بدن منتقل می‌شوند) تشکیل شده است.

پلاکت‌های خون سلول‌های بسیار کوچکی هستند که بطور خودکار به نواحی آسیب‌دیده در بدن هجوم می‌برند تا خونریزی را متوقف کرده و لخته خون ایجاد کنند و سپس آسیب را ترمیم کنند.

برای درمان پی آر پی، ابتدا مقداری خون از بازوی شما گرفته می‌شود. این مقدار تقریباً برابر با خونی است که برای آزمایش خون در آزمایشگاه از شما دریافت می‌شود؛ یعنی حدود ۱۰ تا ۲۰میلی‌لیتر.

نمونه‌ی خون شما درون دستگاهی به نام سانتریفیوژ قرار می‌گیرد. در این دستگاه با چرخش سریع و بر اساس نیروی گریز از مرکز، بخش‌های مختلف خون جدا می‌شوند.

در نهایت محلولی به دست می‌آید که غنی از پلاکت‌های خونی است. احتمالاً با نقش اصلی پلاکت‌هاکه لخته کردن خون و جلوگیری از خونریزی است، آشنا هستید.

علاوه بر این، پلاکت‌ها نقش بسیار مهمی در فرآیند بهبودی و ترمیم آسیب‌های بافتی دارند. پی آر پی مو در شیراز

پی آر پی مو در شیراز
پی آر پی مو

بعد از جداسازی و آماده‌سازی محلول PRP، آن را به پوست شما تزریق می‌کنند. با ورود محلول به ناحیه‌ی دچار مشکل، فاکتورهای رشد از پلاکت‌ها آزاد می‌شوند.

این فاکتورها سه عملکرد مهم انجام می‌دهند:

 • باعث تحریک تشکیل کلاژن می‌شوند. پروتئین کلاژن به نوعی سیمان بافت‌های شما است.
 • باعث تشکیل عروق خونی جدید می‌شوند.
 • باعث ساماندهی و تقسیم‌ سلول‌ها می‌شوند.

پی آر پی در شیراز

استفاده‌های پی آر پی

پی آر پی مو در شیراز
پی آ ر پی مو در شیراز

پلاکت درمانی یا PRP استفاده‌های بسیاری دارد که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم:

پی آر پی در شیراز

رشد مو

پزشکان از تزریق پی آر پی به پوست سر برای کاهش التهاب پوست و توقف ریزش مو استفاده می‌کنند.

یکی از راه‌های درمانی ریزش مو با الگوی زنانه یا آلوپسی آندروژنی در خانم‌ها، تزریق PRP است که باعث افزایش ضخامت و تراکم موها می‌شود. پی آر پی مو در شیراز

کاشت مو

در کاشت مو، پی آر پی به صورت تزریق یا اسپری برای ناحیه‌ی گیرنده‌ی مو استفاده می‌شود.

به این ترتیب فرآیند جای‌گیری گرافت‌‌ها در پوست سر با سرعت بیشتری انجام شده و زخم‌های کوچک ناحیه‌ی گیرنده نیز زودتر بهبودمی‌یابد. پی آر پی مو در شیراز

همچنین اگر احتمال ایجاد اسکار برای بیمار وجود داشته باشد، پی آر پی تا حد خوبی این خطر را برطرف می‌کند. 

اگر رشد موهای شما بعد از کاشت مو ضعیف باشد، می‌توان از PRP برای بهبود آن استفاده کرد. پی آر پی مو در شیراز

پی آر پی مو در شیراز
کلینیک پی آر پی صورت

پی آر پی در شیراز

خون انسان حاوی سلول های بنیادی مزانشیمی و فرآورده های خونی بافتی است که شامل فاکتورهای اختصاصی رشد هستند، این سلول ها در بازسازی و ترمیم بافت نقش دارند.

مقالات چاپ شده در اروپا و آمریکا صحت و اعتماد به PRP درمانی را تایید میکنند؛ که به عنوان یک روش جدید درمانی بیش از دو دهه است که برای ترمیم زخم و پوست بکار می رود.

پی آر پی مو در شیراز
پی آر پی صورت

 پی آر پی خود را به عنوان یک مدل درمان پزشکی در حوزه های تخصصی مانند جراحی دهان،جراحی عصب، جراحی زیبایی پلاستیک،پزشکی ورزشی و ارتوپدی معرفی کرده است. پی آر پی مو در شیراز

بصورت گسترده ای PRP  در دو دهه اخیر در این حوزه ها استفاده شده است و نتایج مثبت و موفقیت آمیزی داشته است.

در حوزه ترمیم مو شواهد از پی آر پی مو به عنوان یک روش درمانی امیدوارکننده در پیشرفت رشد مو حمایت می کنند.

با وجود اینکه PRP در مراحل اولیه تحقیقات علمی در ترمیم مو است، نمی تواند جایگزین درمان های موجود مورد حمایت FDA مانند DHT بلاکرها و ماینوکسیدیل شود.

اما یک روش امیدوارکننده برای بیماران با ریزش مو می باشد.

در کلینیک  آزمایش خون اولیه که گرفته می شود. خون گرفته شده در سانتریفیوژ قرار داده میشود و PRP (پلاکت غنی خون) از بقیه خون جدا می شود.

پی آر پی مو در شیراز
پی آر پی مو در شیراز

PRP از بدن شما گرفته می شود و با تغلیظ سلول های خونی آماده می شود. همچنین از سیستم Healeon Medical PRP System   استفاده می شود. پی آر پی مو در شیراز

یک سیستم استریل ایزوله است  و در آن پلاکت ها به سه برابر غلظت عادی موجود در خون می رسند.

یک بی حسی برای مسدود کردن اعصاب پوست سر زده می شود تا بیمار دردی حس نکند. سپس پلاکت با غلظت بالا به پوست سر  تزریق می شود.

موی بیمار شسته می شود و بیمار بدون هیچ نیازی به کمک می  تواند به خانه بازگردد. هیچ آرام بخش یا داروی دیگری حین پروسه به بیمار داده نمیشود که عملکرد و هوشیاریش را مختل کند. پی آر پی مو در شیراز

PRP فاکتور های زیادی را در خود دارد که رشد فولیکول مو را تحریک می کند. پی ار پی با توجه به نیازهای شخصی هر فرد انجام میشود در نتیجه تعداد جلسات برای هر فرد متفاوت است.

هدف از پی آر پی

هدف اولیه ازPRP تحریک فولیکول های موی غیرفعال و یا تازه کاشته شده برای ورود به یک فاز رویشی فعال است.

پی آر پی مو در شیراز
پی آر پی مو  شیراز

پلاسمای غنی از پلاکت بطور تقریبی پنج برابر بیشتر از خون معمولی پلاکت دارد. این پلاکت‌ها دارای:

 • فاکتور رشد مشتق از پلاکت
 • فاکتور رشد تغییردهنده
 • فاکتور رشد شبه انسولین 1
 • فاکتور رشد اندوتلیال رگی
 • فاکتور رشد کراتینوسیت

تمامی موارد بالا تأثیر مثبتی بر رشد موها دارند. پلاکت‌ها بهبود زخم و ترمیم سلولی را تحریک می‌کند و هنگامی که درون پوست سر قرار می‌گیرد، به نظر می‌رسد که قادر است نواحی دچار ریزش مو را ترمیم کند.

در حال حاضر، تحقیقات بالینی در حال پیشرفت وجود دارد که تأثیرگذاری آن را ثابت کند، اما این بررسی‌ها تا سال 2019 هنوز کامل نشده‌اند. پی آر پی مو در شیراز

پیش از این تحقیقاتی روی موش‌ها انجام شده که نشان می‌دهد، پی آر پی برجستگی‌های پوستی را تحریک می‌کند.

یک تحقیق مشابه روی موش‌ها انجام شد که تأثیر پی آر پی فعال شده را روی رشد موها در حیوانات آزمایشگاهی ارزیابی می‌کند.

پس از یک تزریق در هر سه روز به مدت چهارده روز، بخش‌های تیره پراکنده مشاهده شد.

موش‌هایی که پی آر پی فعال به آنها تزریق شده بود، رشد تقریباً کامل موها در مقایسه با موش‌هایی که تزریق نداشتند، قابل مشاهده بود. پی آر پی مو در شیراز

نتایج براساس هر بیمار متفاوت است. هیچ تضمینی برای موفقیت نمیتوان داد اما تحقیقات اولیه prp مو اعلام میکند که بیماران میتوانند به درمان  PRP  پاسخ دهند و نتیجه بگیرند.

بعضی از جراحان ترمیم مو برای بیمارانی که داوطلب جراحی نیستند PRP  را بصورت هر ۳ یا ۴ ماه انجام می دهند. پی آر پی مو در شیراز

سایر پروتکل ها  برای تضمین زنده ماندن بافت ازPRP حین یا قبل جراحی استفاده می کنند. prp مو یک درمان غیر جراحی بالقوه در حال ظهور برای تحریک فولیکول موهای طبیعی است.

 تحقیقات بالینی گسترده تر  در حال انجام است اما مقالات پزشکی موجود شامل نتایج خوشبینانه بسیاری است.

هرچند مطالعات کنترل شده کمی موجود است؛ گزارشات موردی منابع اولیه ی نشان دهنده موفقیت درمان با PRP است.

 مرکز پی آر پی شیراز
پی آر پی مو در شیراز

مزایای پی آر پی مو

 • عوارض جانبی بسیار کم : بیماران کمی قرمزی و درد را روی پوست سر به مدت یک یا دو روز احساس می‌کنند.
 • دوران بهبودی سریع : بیماران می‌توانند بلافاصله پس از هر جلسه درمان روال عادی روزانه خود را ادامه دهند.
 • روند درمانی تهاجمی که تنها به مقدار کمی خون گرفتن و چندین تزریق در هر جلسه نیاز دارد.
 • زمان سریع درمان : بیماران می‌توانند هر جلسه درمان را در 60 تا 90 دقیقه به پایان برسانند.

پی آر پی مو در شیراز

prp مو در موارد دیگر پزشکی و جراحی برای چندین سال با موفقیت انجام شده است. تصمیم گیری برای استفاده از PRP یک تصمیم گیری شخصی است، و باید بعد از تحقیقات کامل و صحبت با پزشک صورت بگیرد.

تمام افرادی که دچار ریزش مو هستند، اصولاً کاندیدای مناسبی برای درمان پی آر پی هستند، اما کسانی که در اوایل ریزش مو هستند، بهترین نتیجه را دریافت می‌کنند.

پی آر پی برای بیماران آلوپسی آندروژنیک بسیار مناسب است، که نوع ژنتیکی مشخص ریزش مو است و عمدتاً در بالای سر رخ می‌دهد. پی آر پی مو در شیراز

در زنان این مشکل به شکل بخش گسترده‌ای با ضخامت طبیعی مو در پشت سر است.

برای کسب بهترین نتیجه، ثبات رویه بسیار مهم است. درمان بطور عمده یکبار در ماه و سه تا چهار ماه مداوم و سپس هر از سه تا شش ماه پس از آن انجام می‌شود که به واکنش و نتیجه بیمار بستگی دارد.

با پیروی از این روند، نتایج پیش‌بینی شده را می‌توان در طول دو تا سه ماه مشاهده کرد. پی آر پی مو در شیراز

اولین نتایجی که بیمار معمولاً مشاهده می‌کند، کاهش ریزش مو پس از رشد اولیه و افزایش طول موها است.

توافق کلی بر این اساس است که هر از سه تا شش ماه در دراز مدت درمان دریافت شود، که برای دوام تحریک فاکتور رشد و سلول‌های بنیادی که مرتبط با رشد مجدد و توقف ریزش مو هستند، بهترین تأثیر را دارند.

یادآوری این نکته اهمیت دارد که پی آر پی می‌تواند و باید بخشی از یک برنامه چندجانبه برای درمان کم‌پشتی و ریزش مو باشد.

همچنین اگر در دوران یائسگی قرار دارید، پزشک پوست ممکن است داروی اسپیرونولاکتون یا فایناستراید تجویز کند تا رشد مو را تقویت کند.

درمان‌های موضعی مانند درمان میانوکسیدیل بدون نسخه، مانند فوم روگین یا اولیس می‌تواند بکار رود.

PRP به دلیل این که سلول های سالم را از پوست سر میگیرد و به ناحیه ای که لازم دارد تزریق میکند سالم و طبیعی است.

در این روش هیچ احتمالی برای انتقال عفونت از شخص دیگر وجود ندارد زیرا از سلول های خودتان استفاده می شود که هیچ تغییری نکرده اند، این سلول ها توسط سیستم ایمنی شما پس زده نمیشوند. 

این روش نمیتواند به عنوان درمان قطعی ریزش مو مد نظر قرار گیرد.

پی آر پی مو
پی آر پی مو

آیا پی آر پی مو در شیراز برای جلوگیری از ریزش مو مفید است ؟

قطعا. در حقیقت، این روش (PRP) برای افرادی که نمیخواهند جراحی کنند یا قصد دارند ریزش موهای خود را تا زمان جراحی کاهش دهند توصیه میشود.

به عنوان یک درمان بدون جراحی، پی آر پی مو برای افرادی که ماینوکسیدیل و مسدود کننده های DHT را تحمل نمیکنند یا این دارو ها در آن ها عوارض جانبی به جای میگذارد توصیه میشود.

اما باید گفت پی آر پی یک روش تقویتی است و اگر نیاز به ایجاد تار موی جدید باشد کاشت مو بهترین گزینه است. در لینک زیر می توانید اطلاعات مفیدی درباره کاشت مو داشته باشید. پی آر پی مو در شیراز

پی آر پی مو
پی آر پی مو

یک هفته قبل از درمان پی آر پی مو در شیراز

 • مصرف قرص‌های رقیق کننده خون مانند ویتامین E، ویتامین A، ژینکو، سیر، بذر کتان، روغن ماهی و اسیدهای چرب ضروری و مولتی ویتامین را حداقل 7 روز قبل از درمان قطع کنید (ترجیحاً 14 روز). مصرف آهن و ویتامین D منعی ندارد.
 • اگر داروی رقیق کننده خون مصرف می‌کنید، حتماً به پزشک خوپی آر پی مو در شیرازد اطلاع دهید، زیرا آنها یکی از موارد منع مصرف در این درمان هستند. این داروها شامل پلاویکس، کومادین و هپارین است.
 • داروهای آسپرین، ادویل، موترین، ایبوپروفن، ناپروکسن، وبتارین و دیگر داروهای ضدالتهاب را مصرف نکنید. در این درمان باید التهاب ایجاد شود زیرا این یکی از مکانیسم‌های اثر پی آر پی است. پی آر پی مو در شیراز
 • می‌توانید در صورت نیاز قبل از درمان از تینلول (استامینوفن) استفاده کنید.
 • داروهای تجویزی (شامل داروی فشار خون و قلب) باید طبق تجویز مصرف شوند که شامل روز درمان و روز پس از آن است.
 • اگر داروی بتا بلوکر مانند ایندرال (پروپرانولول) مصرف می‌کنید، لطفاً به پزشک اطلاع دهید، زیرا لازم است که این دارو با یک داروی بتا بلوکر دیگر پیش از درمان تعویض شود.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا گرما خودداری کنید.

سه روز قبل از درمان پی آر پی مو در شیراز

 • در صورت امکان، قبل از درمان مصرف سیگار را ترک کرده یا به حداقل برسانید، زیرا بر روند بهبودی اثر می‌گذارد.
 • می‌توانید دیگر درمان‌های ریزش مو مانند لیزر درمانی، ماینوکسیدیل یا قرص‌های انسداد هورمون را قبل از درمان ادامه دهید. اگر در این باره اطمینان ندارید یا اگر باید دارویی را قطع کنید، لطفاً از پزشک بپرسید.
 • رنگ کردن موها تا 7 روز قبل از درمان مانعی ندارد.

روز درمان پی آر پی مو در شیراز

 • در صبح روز درمان، حمام بروید و موهای خود را با شامپویی معمولی خود بطور کامل بشویید.
 • از اسپری، ژل یا دیگر محصولات حالت دهنده مو روی موها استفاده نکنید.
 • اگر کلاه گیس استفاده می‌کنید، قبل از شامپو زدن به موها آن را خارج کرده و قبل از درمان از آن استفاده نکنید.
 • در روز درمان پی آر پی، صبحانه یا ناهار معمول خود را میل کنید.
 • یک بطری آب (500 میلی لیتر) را حداقل دو ساعت قبل از درمان بنوشید.
 • بسیار توصیه می‌شود که در عصر روز درمان، یک دوش آب گرم داشته باشید تا تأثیر پی آر پی را افزایش دهد.

برخی از پزشکان نیز از میکرونیدلینگ همراه با پی آر پی استفاده می‌کنند، که از یک درما رولر برای ایجاد سوراخ‌های بسیار کوچک روی پوست سر استفاده می‌کند. پی آر پی مو در شیراز

این سوراخ‌های کوچک توانایی پوست سر را بیشتر می‌کند تا کلاژن و الاستین برای ایجاد محیط مناسب برای رشد مجدد موهای طبیعی تولید کند.

این سوراخ‌های ریز نه تنها پلاکت را تحریک می‌کند تا عامل رشد مؤثر را در این ناحیه آزاد کند، بلکه فولیکول‌ های ساکن مو را بیدار می‌کند که رشد مجدد مو را تحریک می‌کند.

بیماران مقدار کمی قرمزی و حساس شدن پوست را تجربه می‌کنند، اما درد بسیار خفیف خواهد بود و همچنان پس از درمان قادر هستید که روند عادی روزانه را ادامه دهید.

هر جلسه درمان روند یکسانی را طی می‌کند بنابراین هر چه تعداد جلسات بیشتری را شرکت کنید، بیشتر به این روند عادت می‌کنید.

بلافاصله پس از درمان پی آر پی مو در شیراز

 • بروز کبودی، قرمزی، خارش، ورم یا حساس شدن ناحیه که ممکن است به مدت 2 -5 روز پس از درمان ادامه داشته باشد. اگر درد یا ناراحتی احساس شد، می‌توان از تیلنول یا دیگر محصولات حاوی استامینوفن طبق دستورالعمل مصرف کرد.
 • در ناحیه خون گیری ممکن است کمی کبودی ایجاد شود.
 • هنگامی که سلول‌ها فعال می‌شوند، کمی احساس سوزن سوزن شدن وجود دارد.
 • در موارد نادر، عفونت پوست یا واکنش ممکن است رخ دهد که به آسانی با یک آنتی بیوتیک یا ضدالتهاب قابل درمان است. اگر احساس ناراحتی غیرعادی احساس شد، حتماً بلافاصله با پزشک تماس گرفته شود.
 • از قرار دادن یخ روی نواحی تزریق خودداری شود زیرا یخ مانند یک ضدالتهاب عمل می‌کند. یخ یا کمپرس یخ می‌تواند برای کاهش ورم در صورت نیاز بکار رود.
 • از مصرف آسپرین، ادویل، موترین، ایبوپروفن، ناپروکسن، ولتارین و دیگر داروهای ضد التهاب تا 3 روز پس از درمان خودداری شود (در صورت امکان تا 7 روز).
 • از انجام ورزش‌های شدید، قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت حداقل 2 روز پس از درمان پرهیز شود.
 • تا سه ساعت پس از درمان موهای خود را خیس نشود. پی آر پی مو در شیراز
 • در سه روز اولیه درمان، از شامپو با ph متعادل استفاده شود.
 • از محصولات مو تا حداقل شش ساعت پس از درمان استفاده نشود. پی آر پی مو در شیراز
 • حتماً پس از درمان دوش آب گرم بگیرید و عصر آن روز موهای خود را بشویید تا تأثیر پی آر پی بیشتر شود.
 • از انجام سونا، حمام بخار، شنا تا دو روز پس از درمان خودداری شود. پی آر پی مو در شیراز
 • از مصرف الکل، کافئین و سیگار تا سه روز پس از درمان پرهیز کنید، افراد سیگاری به خوبی بهبود نمی‌یابند و مشکلات سریع‌تر رخ می‌دهد و نتایج در مدت زمان بیشتری ایجاد می‌شود.
 • از مصرف دوباره ماینوکسیدیل (فومول 82 M و روگان) رنگ کردن مو و صاف کردن آن تا 3 روز خودداری شود.
 • افزایش مصرف آب را تا یک هفته پس از درمان ادامه داده شود.
 • از مواد رقیق کننده خون مانند ویتامین E و ویتامین A، جینکو، سیر، بذر کتان، روغن ماهی، اسیدهای چرب ضروری تا یک هفته پس از درمان خودداری شود. پی آر پی مو در شیراز

حقایقی درباره کاشت مو

در گذشته بعضی از بیماران بعد از انجام فرآیند و تمام شدن بی حسی احساس ناراحتی و درد می کردند. اگر بخواهید، این فرآیند می تواند تحت تاثیر داروهای خواب آور درون وریدی یا بیهوشی کلی انجام بگیرد.

شما کاملا به خواب می روید و چیزی از تزریقات احساس نمی کنید.

هزینه پی آر پی مو

حدود هزینه درمان در پی ار پی حدودا جلسه ای ۸۰۰ هزار تومان است.

مزایای پی آر پی مو

این مزایا عبارتند از:

 • ساده بودن و بدون استفاده از جراحی
 • تزریق چندگانه، این فرآیند حدود یک ساعت زمان میبرد.
 • ایمن و دارای نتایج قابل اعتماد
 • دوره ی بهبود خیلی سریع
 • نتایج نهایی زیبا و از همه مهمتر بسیار طبیعی

عوارض پی آر پی مو

 • درد خفیف در محل تزریق
 • حساسیت پوست سر
 • تورم
 • سردرد
 • خارش
 • خونریزی موقتی در محل تزریق

پی آر پی مو در شیراز

نتیجه گیری

پی آر پی برای ریزش مو و پوست سر کاملاً بی‌خطر در نظر گرفته می شود، زیرا:

 • پی آر پی درمانی از نظر ایمنی شناختی، خنثی است و خطر آلرژی، حساسیت شدید یا واکنش بدن به ماده خارجی ندارد.
 • پی آر پی یک روش استریل است که در هر مرحله از آماده سازی پی آر پی و کاربرد آن اعمال می‌شود. پی آر پی در مورد بیمارانی که مشکلات زمینه‌ای پزشکی دارند که آنها را مستعد عفونت می‌کند، کاملاً مفید است.
 • پی آر پی یک دوره بسیار کوتاه التهاب در ناحیه زخم دارد که احتمال عفونت را کم می‌کند.
 • پی آر پی بخودی خود در ترمیم مو بکار می‌رود که نتایج درخشانی فراهم می‌کند. با استفاده از یک سوزن نازک، پی آر پی خود بیمار را به پوست سر او تزریق می‌کنند. فاکتورهای رشد درون سلول‌های خون مشغول بکار شده و رشد موها را تحریک می‌کنند. این درمان هم برای زنان و مردان مناسب است.
 • نتیجه پایانی این درمان موهایی با ظاهر سالم‌تر و پرپشت‌تر است. پی آر پی مو در شیراز
 • گاهی اوقات ممکن است انجام پی آر پی با کمی درد و ناراحتی همراه باشد، از این رو از بی‌حسی موضعی یا اسپری خنک کننده اغلب استفاده می‌شود.

اصولاً هیچ دوران بهبودی پس از درمان وجود ندارد و شما می‌توانید روز بعد به سرکار برگردید بدون اینکه هیچ رد قابل توجهی از تزریق پی آر پی دیده شود. به طور خلاصه، پی آر پی مو برای کسانیکه علاقه ای به جراحی ندارند یا منتظر روش های جدیدتر درمانی هستند استفاده می شود.

پی آر پی مو در شیراز

 ترمیم بافتی –  استفاده‌های دیگر پلاکت درمانی برای ترمیم بافت‌ها و تسریع بهبودی آسیب‌ها است. این شیوه‌ی درمانی برای آسیب دیدگی‌های تاندون، رباط و عضلات کاربرد دارد.

پی آر پی مو در شیراز 

کاهش التهاب

در برخی از بیماری‌های مزمن مانند استئوآرتریت، التهاب‌هایی در مفاصل ایجاد می‌شود. تزریق پی آر پی برای کاهش این التهابات استفاده می‌شود. پی آر پی مو در شیراز

پی آر پی مو در شیراز

بهبود وضعیت پوستی

یکی دیگر از کاربردهای پلاکت درمانی که اخیراً طرفداران زیادی پیدا کرده، درمان بیماری‌های پوستی و جوان‌سازی پوست است. از این روش می‌توان برای درمان خطوط، چین‌ها، خشکی، زخم‌های خفیف، ترک پوستی و … استفاده کرد.

توصیه های قبل، حین و بعد از پی آر پی – آماده شدن برای درمان

 • دو روز پیش از درمان مقدار زیادی آب و مایعات بنوشید تا بدن و پوست شما کاملاً پرآب و هیدراته شود.
 • یک یا دو هفته پیش از دریافت درمان، چربی کمتری بخورید و میزان مصرف کافئین را نیز کاهش دهید.
 • اگر دارو یا مکملی مصرف می‌کنید، حتماً راجع به مصرف آن‌ها پیش از PRP با پزشک مشورت کنید.
 • برخی از مکمل‌ها باعث افزایش خطر کبودی می‌شوند و نباید ۲ تا ۳ هفته پیش از درمان مصرف کنید.

حین درمان پی آر پی

درمان PRP از زمان دریافت نمونه‌ی خون تا پایان تزریقات، حدود نیم ساعت تا ۴۵ دقیق طول می‌کشد.

برای برخی از بیماران که تزریق آزاردهنده یا دردناک است، بی‌حسی موضعی تزریق می شود تا از این جهت نگرانی نداشته باشند.

محلول به کمک سرنگ به پوست یا محل مورد نظر تزریق می‌شود. برای درمان‌های مرتبط با کاشت مو، می‌توان در صورت نیاز، محلول را روی ناحیه گیرنده یا دهنده اسپری کرد. پی آر پی مو در شیراز

بعد از درمان

 • تا چهار ساعت پس از درمان، پوست خود را لمس نکنید. صبر کنید تا محل‌های تزریق بهبود یابند.
 • مراقب انتقال آلودگی‌ها از طریق باد، گرد و خاک و دستان نشسته باشد.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق، از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده نکنید.
 • از قرار دادن کمپرس سرد یا گرم روی محل درمان خودداری کنید.
 • برای خوابیدن، چند بالش زیر سر خود قرار دهید یا به صورت نیمه خوابیده قرار بگیرید. سعی کنید محل درمان بالا قرار بگیرد و تماسی با بالشت نداشته باشد. پی آر پی مو در شیراز
 • تا یک ماه پس از درمان، از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • ممکن است پوست شما تا یک هفته بعد از درمان کمی حساس باشد.
 • در صورت کبودی یا قرمزی برای دریافت درمان لازم با پزشک خود مشورت کنید.

چون در درمان پی آر پی از پلاکت‌های خودتان استفاده می‌شود، معمولاً شاهد بروز عوارض جانبی نیستیم.

مواردی نظیر ایجاد حساسیت، درد یا خونریزی در محل‌های تزریق از عوارض محتمل ایندرمان هستند که البته نادر اند.

بیشتر افرادی که PRP انجام می‌دهند، می‌توانند بلافاصله بعد از  درمان، به انجام کارهای روزمره‌ی خود مشغول شوند.

چه کسانی نباید پی آر پی دریافت کنند؟

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، حتماً پیش از دریافت پی آر پی، تمامی بیماری‌ها و داروهایی که مصرف می‌کنید را به پزشک معالج اطلاع دهید.

بسیاری از متخصصان معتقدند که افراد زیر نباید از درمان پی آر پی برای ریزش مو استفاده کنند:

 • افرادی که داروهای رقیق کننده‌ی خون مصرف می‌کنند. پی آر پی مو در شیراز
 • کسانی که به طور سنگین دخانیات مصرف می‌کنند.
 • کسانی که سابقه‌ی اعتیاد به مواد مخدر یا الکل دارند.

همچنین اگر دچار بیماری‌های زیر هستید، ممکن است این درمان برای شما مناسب نباشد:

 • سرطان
 • بیماری‌های مزمن کبد
 • بیماری‌های مزمن پوستی
 • تعداد کم پلاکت‌های خونی
 • بیماری‌های تیروئیدی

پی آر پی مو در شیراز

درمان چه مدت طول می کشد؟

درمان براساس نواحی درمان حدود 60 – 90 دقیقه زمان نیاز دارد.

این درمان در نواحی که موهای کم پشت وجود دارد بهترین نتیجه را خواهد داشت. پی آر پی مو در شیراز

برنامه درمان به چه شکل پیش می‌رود؟

اگر پی آر پی درمان مناسبی برای بیمار باشد، پزشکان می‌تواند درمان را در زمان جلسه مشاوره شروع کنند. پزشک دو جلسه درمان بعد را با 6 هفته وقفه قرار می‌دهد. از بیمار می‌خواهند که سه ماه بعد بازگردد.

در این جلسه (6 ماه پس از اولین درمان) واکنش بدن نسبت به درمان ارزیابی می‌شود. اگر بهبودی مشاهده شد، درمان‌های بعدی براساس پیشرفت بدن، دو بار در سال قرار داده می‌شود. پی آر پی مو در شیراز

آیا درمان باید تکرار شود؟ 

نیاز به تکرار درمان به نیاز بیمار و همچنین طرح درمان بستگی دارد. درمان پی آر پی را می‌توان تا زمانی که نتیجه دلخواه بدست می‌آید، ادامه داد. به معنی که این درمان را می‌توان هر از 3- 6 ماه برای کسب بهترین نتیجه تکرار کرد.

آیا می‌توان در جلسه مشاوره درمان را انجام داد؟

اگر کاندیدای مناسبی برای این درمان باشید، ممکن است پزشک بتواند درمان پی آر پی را در جلسه مشاوره شروع کند. اگر درمان در جلسه مشاوره قابل انجام نباشد، می‌توانید یک زمان پس از آن مشخص کرده و مراجعه شود.

آیا پس از درمان، سر بیمار درد خواهد داشت؟ 

ممکن است بیمار کمی ورم و درد موقت احساس کند، اما بسیاری از بیماران حس خاصی را تجربه نمی‌کنند.

چند تزریق در سرتاسر پوست سر انجام می‌شود؟

تعداد تزریق به نواحی سر بستگی دارد. پزشک تعداد تزریق را در زمان درمان تعیین می‌کند. پی آر پی مو در شیراز

آیا درمان پی آر پی عوارض دارد؟

ممکن است کمی ناراحتی در زمانی ایجاد شود که از بیمار خون گرفته می شود و در ناحیه درمان کمی ورم بطور موقت ایجاد شود. پی آر پی کاملاً بی‌خطر به نظر می رسد زیرا پزشک از سرم خود بیمار استفاده می‌کند اما این درمان در رشد موهای هر بیماری موفقیت‌آمیز نیست. پی آر پی مو در شیراز

کدام روش بهتر است؟  کاشت مو یا پی آر پی 

 • کاشت مو یک روش جراحی است که در آن آبان مو از پشت سر بیمار برداشته می‌شود و به نواحی بدون مو پیوند زده می‌شود اما در مقابل، پی آر پی یک روش غیرجراحی است. در طول این درمان پزشک تنها مقداری از پی آر پی خون بیمار را گرفته و سپس به پوست سر تزریق می‌کند که این کار با کمک دستگاه سانتریفیوژ انجام می‌شود. پی آر پی مو در شیراز
 • کاشت مو هزینه بیشتری نسبت به پی آر پی مو دارد.
 • پی آر پی زمان بهبودی کمتری از کاشت مو خواهد داشت.
 • در درمان پی آر پی هیچ خطر عفونتی وجود ندارد، زیرا پلاسمای بکار رفته در درمان، از خون خود بیمار گرفته می‌شود.

تکرار تزریقات PRP

بسته به علت دریافت درمان، تکرار تزریقات پی آر پی نیز متفاوت است. معمولاً دو یا سه بار درمان به فواصل ۶ هفته انجام می‌شود. البته ممکن است برای مشاهده‌ی بهتر نتایج درمان، تا ۵ بار تزریق نیاز باشد.

اگر درمان پی آر پی روی شما نتایج خوبی داشته باشد، انجام دو تزریق سالیانه به  شما توصیه خواهد شد.

  مر کز پی آر پی مو در شیراز

راهبری نوشته

PREVIOUSPrevious post:پلاسما جت و فرکشنال در شیراز

NEXTNext post:میکرونیدلینگ در شیراز