فهرست بستن

روش کربوکسی تراپی در شیراز تزریق گاز دی اکسید کربن در لایه های پوستی و زیر پوستی با استفاده از سوزن ظریف است. برای درمان سلولیت، علائم کشش (striae distensae) و شکستن مولکولهای  چربی روی بدن استفاده می شود. دی اکسید کربن تزریق شده به پوست به بافت های اطراف پخش می شود و باعث گشاد شدن رگ های خونی می شود. رگ های گشاد شده به معنای تامین خون بیشتر است که اکسیژن و مواد مغذی زیادی را به ناحیه تحت درمان می آورد و گردش خون را بهبود می بخشد.کربوکسی تراپی در شیراز علاوه بر افزایش جریان خون اکسیژن در ناحیه تزریق شده، باعث افزایش کلاژن سازی در پوست می شود و ظاهری جوان تر می دهد.

کربوکسی تراپی شیراز

دکتر راحله نظری – 09172575530 – کربوکسی تراپی در شیراز – 09177514188 – 36494699 – بلوار مطهری ( زرگری ) – چهار راه مطهری – نبش ستارخان – مجتمع صد گل – طبقه 5 – واحد 36 – بهترین کربوکسی تراپی در شیراز

کربوکسی تراپی شیراز

ترک‌های پوستی زمانی ایجاد می‌شوند که پوست به حدی کشیده شود که کلاژن پوستی پاره شود. کربوکسی تراپی در شیراز باعث تشکیل کلاژن جدید و y ضخیم شدن پوست می شود تا با بازسازی ماتریکس کلاژن ظاهر لک ها را بهبود بخشد. برای سلولیت و شکستن مولکولهای چربی، وقتی با یک تکنیک خاص

تزریق می شود، گاز دی اکسید کربن مستقیماً برروی سلول های چربی اثر میکند.. سلول های چربی به معنای واقعی کلمه می ترکند و توسط بدن از بین می روند.

کربوکسی تراپی
کلینیک کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی یکی از جدیدترین متدهای درمانی است که نخستین بار در دهه 90 در فرانسه معرفی شد. اثربخشی این متد درمانی به اندازه ای قابل توجه بوده است، که در حال حاضر در سراسر جهان توسط بهترین پزشکان پوست، مورد استفاده قرار میگیرد. در این روش، برای جوانسازی پوست، کربن دی اکسید به صورت مستقیم به زیر پوست تزریق میشود.این عمل در هر نقطه از بدن، از جمله صورت، گردن، بازوها، باسن و پاها قابل انجام است. گاز دی اکسید کربن حتی می تواند در مناطق ظریف یا پوست نازک مانند اطراف چشم تزریق شود. از این درمان به منظور کاهش چربی و سلولیت، افتادگی پوست، جای آکنه ، خطوط و چین و چروک و حتی گودی زیر چشم مورد استفاده میشود.

اما شاید این سوال برای شما مطرح شود که چرا این درمان، غیر تهاجمی در نظر گرفته میشود؟

بدن ما به طور طبیعی کربن دی اکسید تولید میکند. بنابراین فرقی نمیکند که چند دوز از این ماده به بدن تزریق شود؛ میتوان مطمئن بود که بدن واکنشی بدی به این ماده خارجی نشان نداده و به خوبی آن را میپذیرد. بنابراین درمان از این طریق برای طیف گسترده ای از افراد، با نتیجه موثر و کمترین عوارض جانبی امکانپذیر است.

کربوکسی تراپی در شیراز

همانطور که گفته شد، در این روش بسته به ناحیه تحت درمان، مقداری کربن دی اکسید به بدن تزریق میشود. گرچه این ماده به صورت طبیعی توسط سلولهای بدن تولید میشود، اما زمانی که مقدار آن بیش از حد نرمال شود؛ بدن را مجبور به پاسخ میکند.

زمانی که این ماده وارد بدن میشود، سیستم گردش خون در ناحیه تحت درمان تحریک میشود. بدن این شرایط جدید را به منزله کمبود اکسیژن در نظر گرفته و سعی میکند با استفاده از رگهای خونی، شرایط را کنترل کند. این پاسخ باعث میشود که هم اکسیژن کافی به این ناحیه ارسال شده و هم میزان تولید کلاژن افزایش یابد. و همانطور که به احتمال زیاد میدانید، کلاژن یک ماده اساسی و لازم برای صاف کردن و سفت شدن پوست است.

بسته به این که این درمان برای چه قسمتی از بدن استفاده میشود، میزان کربن دی اکسید تزریق شده متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال برای درمان سلولیت و کاهش رسوبات چربی، به حجم بیشتری از دی اکسید کربن نیاز است. این ماده به سلولهای چربی و بافت های همبند عامل سلولیت حمله کرده و آنها را از هم میشکند.

کربوکسی تراپی در شیراز
کلینیک کربوکسی تراپی در شیراز

کربوکسی تراپی در شیراز چگونه انجام میشود؟

درمانکربوکسی تراپی در شیراز نسبتاً سریع است و معمولاً 15 تا 30 دقیقه طول می کشد.پزشک از طریق یک مخزن شامل کربن دی اکسید، لوله استریل شده و سوزن بسیار نازک، گاز را وارد زیر پوست میکند. در طی درمان احساس کمی سوزش و درد طبیعی است که با استفاده از کرم بی حسی رفع میشود. هنگام انجام تزریق، کمی فشار احساس میکنید که به دلیل گسترش گاز زیر پوست است. بعد از درمان، کمی کبودی در ناحیه تحت درمان ایجاد میشود. این احتمال وجود دارد که تا 24 بعد از درمان، کمی سوزش و درد را تجربه کنید.

کاندیدای مناسب کربوکسی تراپی در شیراز

با توجه به اینکه این عمل تهاجمی نیست و عوارض خاصی هم به همراه ندارد، انجام آن برای تمامی افراد بلامانع است. با این وجود اگر در یکی از دسته های زیر قرار دارید، حتما قبل از انجام درمان پزشکتان را در جریان قرار دهید:

1. افرادی که مشکل کلیوی دارند و یا دیالیز میکنند.

2. افرادی که زخم فعال در ناحیه تحت درمان دارند.

3. افرادی که دوره شیمی درمانی را پشت سر میگذارند.

4. زنانی که باردار یا شیرده هستند.

5. افرادی که مشکلات مغزی یا صرع دارند.

از کربوکسی تراپی در شیراز برای درمان چه نواحی از بدن میتوان استفاده کرد؟

با توجه به این که این روش تهاجمی نبوده و با استفاده از یک شیوه طبیعی مشکلات پوستی را از بین میبرد، از آن میتوان برای بسیاری از قسمتهای بدن استفاده کرد.

کربوکسی تراپی زیر چشم

رفع تیرگی و گودی زیر چشم

به حداقل رساندن گودی و تیرگی زیر چشم، یکی از رایج ترین کاربردهای کربوکسی تراپی در شیراز است. دکتر آجایا کاشیاپ ، یک پزشک در دهلی نو ، در یک پرسش و پاسخ RealSelf، اظهار داشته است: “عدم اکسیژن رسانی مناسب به پوست پلک تحتانی، باعث میشود که پوست آبی رنگ دیده شود.” وی گفت: “با تزریق مقدار کمی گاز دی اکسید کربن به مناطق آسیب دیده، جریان خون افزایش یافته و شبکه های مویرگی بهبود می یابند.”

کربوکسی تراپی در شیراز برای جای جوش

در مورد جای زخم ها، جای جوش ها و افتادگی پوست، کربوکسی تراپی با هدف تسریع روند بهبود انجام میشود. دکترJamé Heskett، پزشک نیویورک می گوید: “این درمان روند بهبودی را از نو شروع می کند و گردش خون را در ناحیه تحت درمان بیش از پیش افزایش میدهد. برخی پزشکان می گویند، ترکیب کربوکسی تراپی با تزریق پلاسمای غنی از پلاکت(PRP)و میکرونیدلینگ می تواند نتایج را بهبود بخشد.

کربوکسی تراپی شیراز

کربوکسی تراپی شکم و پهلو

کربوکسی تراپی بعضا به عنوان یک جایگزین برای جراحی لیپوساکشن جهت کاهش چربی مورد استفاده قرار می گیرد. نکته حائز اهمیت در مورد این درمان این است که بر اساس بررسی های انجام شده، نتیجه این درمان برای لاغری دائمی نیست. در واقع کربوکسی تراپی تنها برای شکستن سلولهای چربی به کار برده میشود و نه از بین بردن آنها! پس اگر به دنبال یک روش دائمی جهت لاغری همیشگی هستید، بهتر است به فکر روشهای جایگزین باشید.

کربوکسی تراپی ترک پوستی

کربوکسی تراپی در شیراز
کربوکسی تراپی در شیراز

این روش یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های درمان ترک پوستی بعد از زایمان میباشد. این عمل باعث ایجاد مویرگهای جدید در ناحیه تحت درمان میشود. که این عمل باعث، افزایش گردش خون و مقدار مواد مغذی و اکسیژن در ناحیه ای که استریا دارد میشود.این مسئله باعث کلاژن سازی و ترمیم پوست در نواحی ترک حاملگی میشود.

سایر کابردهای کربوکسی تراپی عبارت هستند از:

1. کربوکسی تراپی دور چشم برای درمان سیاهی دور چشم

2. کربوکسی تراپی مو

3. کربوکسی تراپی ران

4. کربوکسی تراپی زیر بغل

5. کربوکسی تراپی غبغب

آیا کربوکسی تراپی دردناک است؟

قبل از انجام کربوکسی تراپی، از کرم مخصوص بی حسی استفاده می شود. ممکن است در طی درمان متوجه درجه ای از فشار ، خارش ، سوزن سوزن شدن یا گرما شوید که هیچ یک درد زیادی ایجاد نکرده و قابل تحمل هستند. سوزنی که برای تزریق دی اکسید کربن به کار می رود بسیار نازک است. علاوه بر این، در صورتی که پزشک مهارت و تخصص لازم برای انجام این عمل را داشته باشد، به خوبی میداند که باید در چه ناحیه ای از بدن سوزن را وارد کرده تا هم درد را به حداقل برساند و هم میزان اثربخشی درمان را. به همین خاطر است که برای انجام هر عمل زیبایی، هرچند کوچک، باید به بهترین مراکز با بهترین متخصص ها مراجعه کنید.

نتایج کربوکسی تراپی در شیراز چقدر ماندگار است؟

نتایج این متد درمانی، موقتی است. به همین دلیل لازم است که برای کسب نتیجه مطلوب از این درمان، در جلسات درمانی به صورت هفتگی یا ماهیانه بر اساس تشخیص پزشک، شرکت کنید. بر اساس بررسی های انجام شده، معمولا به شرکت در 10 جلسه درمان برای مشاهده اثربخشی کامل نیاز است.

مزایا و معایب کربوکسی تراپی در شیراز

با توجه به این که کربن دی اکسید به صورت طبیعی در بدن تولید میشود، این درمان را میتوان غیر تهاجمی در نظر گرفت. چرا که بدن به صورت طبیعی برای تولید بیشتر اکسیژن اقدام کرده و خطری برای فرد ندارد. خصوصا در مقایسه با سایر روشهای درمانی مانند تزریق بوتاکس یا تزریق ژل. چرا که برخی از افراد به دلیل حساسیتی که به مواد تزریق شده دارند، بعد از انجام عمل با عوارض متنوعی رو به رو میشوند.

درمان از طریق کربوکسی تراپی بسیار سریع انجام شده و جایی از آن در سطح پوست باقی نمی ماند. در یک جلسه کوتاه، ناحیه وسیعی را میتوان از این طریق درمان کرد.

از کربوکسی تراپی برای درمان طیف وسیعی از مشکلات پوستی مانند گودی و تیرگی زیر چشم، چین و چروک، افتادگی پوست، سلولیت و … استفاده کرد.

برای کسب نتیجه مطلوب از این متد درمانی، بسته به ناحیه تحت درمان و بدن فرد، معمولا به چندین جلسه نیاز است.

برای ماندگاری هرچه بهتر نتایج، بهتر است که در جلسات درمانی به صورت منظم شرکت کرد.

دستورالعمل قبل از درمان کربوکسی تراپی

حداقل 24 ساعت قبل از شروع درمان ، نوشیدنی های الکلی مصرف نکنید (الکل ممکن است خون را رقیق کند و خطر کبودی را افزایش دهد.)

در صورت امکان به مدت 2 هفته قبل از درمان از مصرف داروهای ضد التهاب و رقیق کننده خون خودداری کنید. داروها و مکمل هایی مانند آسپرین، ویتامینE، جینسینگ، مکمل های امگا 3، ایبوپروفن، Motrin، Advil، Aleveو سایرNSAIDSها خطر کبودی بعد از انجام درمان را افزایش میدهند.

مصرفRetin-A را 2 روز قبل و 2 روز پس از درمان قطع کنید.

زنان باردار و شیرده گزینه مناسبی برای انجام این عمل نیستند.

دستورالعمل بعد از درمان کربوکسی تراپی

1. از حرکت یا ماساژ منطقه تحت درمان خودداری کنید.مگر اینکه پزشک انجام این عمل را توصیه کرده باشد.

2. به مدت 24 ساعت از انجام ورزش شدید خودداری کنید.

3. به مدت 72 ساعت از آفتاب گرفتن و حضور در گرمای زیاد خودداری کنید.

4. برای جلوگیری از تورم بیش از حد از مصرف مقادیر زیاد الکل یا نمک خودداری کنید.

5. اگر تورم دارید بهتر است هر ساعت 15 دقیقه یک کمپرس خنک روی منطقه تحت درمان قرار دهید.

6. اگر تورم دارید به صورت رو به بالا و کمی با ارتفاع بخوابید.

کربوکسی تراپی شیراز